Zprávy → Amerika6. října  2016 v 11:01  

Další problém Samsungu. V USA evakuovali letadlo kvůli doutnajícímu mobilu

Mobil, který způsobil evakuaci - Samsung Galaxy Note 7 - Foto:  Reuters

Mobil, který způsobil evakuaci - Samsung Galaxy Note 7Foto:  Reuters

Americké aerolinky Southwest Airlines musely evakuovat letadlo kvůli doutnajícímu telefonu od společnosti Samsung. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP.

Podle televize BBC šlo o telefon typu Galaxy Note 7. Právě u těchto zařízení řeší jihokorejská firma v posledních týdnech problémy s přehříváním baterií. 

Samsung už dříve majitele telefonů Galaxy Note 7 vyzval, aby vadné přístroje vyměnili za jiné nebo si nechali proplatit škodu. 

Společnost teď ale potřebuje zjistit, jestli na palubě letadla Southwest Airlines začal doutnat už vyměněný smartphone v opravené verzi, která je opět v prodeji, nebo starý vadný typ telefonu. 

"Dokud se nám nepodaří postižený telefon získat a prověřit, tak nemůžeme potvrdit, že tento incident způsobil nový Note7. Spolupracujeme ale s úřady i leteckou společností Southwest, abychom zařízení získali co nejdříve. Jakmile přístroj prověříme, poskytneme další informace," říká Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak
 
 

Dosud totiž o výměnu nepožádali všichni uživatelé a vadné baterie v mobilech už způsobily několik požárů. Francouzské aerolinky Air France proto pasažérům cestování s Galaxy note 7 zakázaly úplně. Jiné vyžadují vypnutí zařízení. 

Čtěte také: Samsung zastavuje prodej smartphonů Galaxy Note 7, kvůli problémům s bateriemi

Autor:  Marie Machytková, Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace