Zprávy → Amerika21. srpna  2016 v 07:07  

Firmy Donalda Trumpa se údajně potýkají s dluhy, píší americká média

Kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald Trump - Foto:  Reuters

Kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald TrumpFoto:  Reuters

Společnosti amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa prý dluží v přepočtu přes 15 miliard korun. Vychází to ze zjištění deníku New York Times. Republikánský uchazeč o Bílý dům se k tvrzení listu ještě nevyjádřil. Už dříve ale Trump své podniky hájil s tím, že prosperují.

„Dokázal jsem vydělat miliardy dolarů a teď se postarám o to, aby byla naše země znovu bohatá.“ Přesvědčivost podobných Trumpových tvrzení teď podle New York Times oslabují informace o zadluženosti firem republikánského kandidáta. 

Mezi věřiteli jsou podle deníku i banky, do kterých se miliardář opřel ve své kampani. Nechybí prý Bank of China, jedna z největších finančních institucí v zemi, o které Trump tvrdí, že záměrně škodí americké ekonomice měnovými manipulacemi. 

A deník zmiňuje i Goldman Sachs, tedy banku, která má podle Trumpa pod kontrolou demokratickou uchazečku o Bílý dům Hillary Clintonovou. 

Miliardářovy podnikatelské úspěchy už dříve zpochybnil bývalý prezidentský kandidát Mitt Romney. Tehdejší kritiku Trump odrazil tvrzením, že se jeho společnostem vede výborně. 

Donald Trump v poslední době čelí propadu svých preferencí, který ukazují předvolební průzkumy. Američané rozhodnou o příštím šéfovi Bílého domu v listopadu. 

Autor:  Lukáš Matoška

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace