Zprávy → Amerika1. října  2016 v 12:59  

Gang v Mexiku zabil pět vojáků, policie podezírá El Chapovy syny

Drogový boss Joaquín Guzmán je ve vězení, ale jeho gang pravděpodobně řádí dál (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Drogový boss Joaquín Guzmán je ve vězení, ale jeho gang pravděpodobně řádí dál (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Při přepadu vojenské kolony na severozápadě Mexika přišlo o život pět vojáků. Policie z útoku podezírá syny vězněného šéfa mexického podsvětí Joaquína Guzmána. Šedesátičlenné komando přepadlo kolonu, která do nemocnice převážela osobu zadrženou kvůli drogám.

Podle zpravodaje BBC vojáci jeli v pátek brzo ráno ve dvou automobilech jako eskorta sanitky Červeného kříže, v níž byl převážený vězeň. Na auta zaútočilo 60 ozbrojených mužů, vojáky zbili, stříleli na ně a osvobodili vězně. Toho policie identifikovala jako Julia Oscara Ortíze Vegu, alias El Kevina. Sanitku ozbrojenci ukradli a jedno vojenské auto spálili. 

Gang byl vybaven puškami a granáty a zranil dalších deset lidí. Místem útoku byl pobřežní stát Sinaloa, který byl hlavním působištěm Guzmánova drogového gangu. Tento muž, přezdívaný kvůli svému vzrůstu El Chapo neboli Prcek, byl po útěku z věznice znovu zatčen v lednu. O jeho vydání usilují USA, kde je Guzmán obviněn z pašování a prodeje drog. 

Čtěte také: Mexický narkobaron mluvil po svém útěku s hercem Pennem. Rozhovor pomohl policii

Úřady se domnívají, že vedení jeho gangu převzali synové a jsou také zodpovědní za přepadením vojenské kolony. 

Podle police se nyní odehrávají mezi mexickými drogovými kartely boje. O kontrolu nad produkcí drog usiluje Guzmánův bratr Aureliano Guzmán, známý také pod jménem El Guano, a proti němu stojí kartel vedený bratry Beltrán Leyvaovými. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace