Zprávy → Amerika4. září  2016 v 17:28  

Hermine nabírá na síle. Pobřežním oblastem od Virginie po Connecticut hrozí hurikán

Bouře Hermine se od floridského pobřeží přesouvá směrem na sever k New Yorku - Foto:  ČTK/AP

Bouře Hermine se od floridského pobřeží přesouvá směrem na sever k New YorkuFoto:  ČTK/AP

Bouře Hermine nad Atlantským oceánem znovu zesiluje. Zřejmě se z ní stane hurikán, který může ohrozit pobřežní oblasti na severovýchodě Spojených států, od Virginie až po Connecticut. Hermine by mohla vyvolat až 1,5 metru vysoké vlny a zaplavit přímořské oblasti. Očekávají se také silné deště, napršet může až 18 centimetrů vody.

Ve Virginii je kvůli bouři asi 55 tisíc domácností bez elektřiny. Úřady zrušily i několik veřejných událostí, včetně koncertu zpěváka Bruce Springsteena. 

Stav nouze preventivně platí ve třech okresech státu New Jersey a v jednom okrese v Delaware. Newyorský guvernér nechal uzavřít pláže na Long Islandu. Úřady v několika státech varovaly plavce a surfaře, aby se moři vyhnuli. 

Hermine už na jihovýchodě Spojených států zabila dva lidi. Kromě toho hurikán vyvracel stromy, ničil domy a tisíce domácností připravil o dodávky elektřiny. 

Podle meteorologů budou lijáky a silný vítr pokračovat až do středy. Starosta New Yorku Bill de Blasio varoval občany metropole, že bouře může u pobřeží vytvořit nebezpečné zpětné proudy. 

„Od neděle zavřeme ve městě všechny pláže. Lidé na ně mohou chodit, ale ne se tam koupat,“ upozornil.  

Autor:  Ondřej Klapal

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace