Zprávy → Amerika6. října  2016 v 09:30  

Hurikán Matthew komplikuje život i sportovcům. Plány musí měnit také čeští hokejisté

Američané se připravují na příchod hurikánu Matthew - Foto:  Reuters

Američané se připravují na příchod hurikánu MatthewFoto:  Reuters

Oblast Karibiku a jihovýchodní část Spojených států je v těchto dnech ohrožována hurikánem Matthew, jehož síla místy dosahuje na Saffir-Simpsonově stupnici až čtvrtého stupně z pěti. V Karibiku živel v posledních dnech připravil o život minimálně 26 lidí, nyní hurikán směřuje do USA, kde kvůli němu musí svůj program měnit i sportovci.

Hokejová Florida Panthers musela kvůli hrozbě z bouře odvolat čtvrteční přípravný duel s Tampou Bay. 

„Jsme zklamáni, když musíme odložit jakoukoliv událost v hale BB&T Cente, ale bezpečnost našich fanoušků, personálu a lidí z jižní Floridy je vždy na prvním místě,“ uvedl v tiskovém prohlášení výkonný ředitel Floridy Panthers Peter Luukko. 

Protože se jedná pouze o přípravné utkání, duel nahrazen nebude. Hokejisté Floridy se proto už přesunuli do New Yorku, kde je proti New Jersey čeká generálka na ostrý start základní části NHL. Ten se v případě floridských Panterů, kde působí i čeští hokejisté Jaromír Jágr a Jakub Kindl, odehraje 13. října. 

Čtěte také: Hurikán Matthew: v Karibiku zahynulo nejméně 26 lidí, USA vyzvaly dva miliony lidí k evakuaci

Severněji se přesouvají i hráči Tampy, v níž působí Ondřej Palát a Andrej Šustr. Blesky z Tampy se v posledním zápase přípravy o víkendu utkají s Nashvillem na jeho ledě. Do základní části NHL pak vstoupí stejně jako Panteři 13. října. 

Plány museli změnit i basketbalisté týmu NBA Miami Heat. Ti se původně měli ve čtvrtek a v pátek připravovat ve své domácí hale na novou sezonu, ale kvůli hurikánu se celý tým přesunul do texaského Houstonu

Klub Miami Dolphins z nejvyšší ligy amerického fotbalu dokonce uvažuje, že svůj sobotní zápas proti Tennessee Titans přeloží do Nashvillu

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace