Zprávy → Amerika9. října  2016 v 11:34  

Na Long Islandu vykolejil vlak. Při nehodě na vytížené trati se zranilo na 30 lidí

Záchranáři zasahují na místě nehody vlaku na Long Islandu - Foto:  Reuters

Záchranáři zasahují na místě nehody vlaku na Long IslanduFoto:  Reuters

Okolo 30 lidí je zraněných po nehodě vlaku v americkém státě New York. Nikdo z cestujících není ve vážném stavu. Nehoda se stala na rušné trati ve východní části poloostrova Long Island. Souprava, která vezla zhruba 600 cestujících, tam vykolejila po srážce s údržbovým vlakem.

Po vykolejení soupravy u obce New Hyde Park, která leží asi 31 kilometrů od Manhattanu, byla v oblasti dočasně přerušena veškerá železniční doprava.  

Podle Edwarda Mangana z vedení okresu evakuace cestujících byla náročná. 

„Museli jsme evakuovat mnoho cestujících. Chtěl bych opravdu poděkovat policistům a dobrovolným hasičům. Bylo velmi složité dostat cestující z vlaku, záchranáři je museli evakuovat pomocí žebříků. Ty, kteří potřebovali ošetřit, jsme převezli do nemocnic. Ostatní jsme odvezli zpět na nádraží," popsal. 

Čtěte také: Vlak v New Jersey naboural do nástupiště. Nejméně jeden mrtvý a 108 zraněných

Americká televizní stanice News 12 s odvoláním na očité svědky původně uvedla, že vykolejení osobního vlaku na jedné z nejvytíženějších železničních tratí v zemi způsobila srážka soupravy s nákladním autem. Ke srážce mělo dojít v sobotu kolem devíti hodin večer místního času. 

Nehoda na Long Islandu se stala devět dní poté, co osobní vlak ve městě Hoboken v americkém státě New Jersey nezastavil a vrazil do nádraží. Způsobil přitom rozsáhlé škody, včetně pádu části střechy. Jedna osoba zahynula a více než 100 lidí bylo zraněno. Příčina neštěstí se dosud vyšetřuje. 

Na Long Islandu vykolejil vlak. U nehody zasahují záchranáři - Foto:  Reuters

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace