Zprávy → Amerika22. srpna  2016 v 21:12  

Na Staroměstské náměstí vtrhl hummer, velbloud a koza, napsaly N.Y.Times o Konvičkově akci

Odpůrci islámu na Staroměstském náměstí v Praze sehráli scénku představující invazi Islámského státu, vyděsili tím kolemjdoucí - Foto:  ČTK

Odpůrci islámu na Staroměstském náměstí v Praze sehráli scénku představující invazi Islámského státu, vyděsili tím kolemjdoucíFoto:  ČTK

Nedělní protestní představení příznivců antiislamisty Martina Konvičky na Staroměstském náměstí si všimli i v zahraničí. „Zinscenovaný teroristický útok vyvolal v neděli v centru Prahy paniku především mezi turisty,“ informoval americký deník The New York Times. Barvitě líčí dění na pražském náměstí, reakce přítomných a jejich postoje. Nezapomíná ani na samotného iniciátora Martina Konvičku.

„Na Staroměstské náměstí vtrhl hummer. Jeho posádku tvořili muži s falešnými vousy ozbrojení maketami samopalů BB," začínají New York Times reportáž o nedělním představení antiislamistů Martina Konvičky v centru Prahy.  

„Atmosféru dokreslovalo mávání vlajkou Islámského státu a karavana tvořená velbloudem a kozou. Aby nikdo nezůstal na pochybách, ozývalo se z podivného seskupení příznačné Allahu akbar a slepé výstřely." 

Dopisovatel amerického deníku si všímá především toho, jak na falešný vpád džihádistů reagovali zahraniční turisté. 

„Když mi došlo, o co se jedná, pověděl jsem nějakému zmatenému Američanovi, že se jedná jen o našeho místního kašpara, ale že mně to vtipné nepřipadalo,“ mluví v textu také majitel nedaleké košér restaurace Aaron Gunsberger. 

Timesy odcitovaly i výrok Milana Chovance, který nazval na Twitteru celý protest jako známku „kretenizmu“. 

Autor:  Radka Nováková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace