Zprávy → Amerika15. srpna  2016 v 19:41  

Při zemětřesení na jihu Peru zemřelo nejméně devět lidí

Peru zasáhlo zemětřesení o síle 5,3 stupně v neděli v noci (ilustrační foto) - Foto:  Ottocarotto, licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported

Peru zasáhlo zemětřesení o síle 5,3 stupně v neděli v noci (ilustrační foto)Foto:  Ottocarotto, licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported

Zemětřesení o síle 5,3 stupně zasáhlo v neděli region Arequipa na jihu Peru. Podle tamních úřadů při zemětřesení zemřelo nejméně devět osob. Agentura AFP také informuje o dalších 52 raněných. Otřesy půdy pokračovaly i v pondělí. V zasaženém regionu nejde elektřina ani telefonní linky. Půda zablokovala také silnice.

Zěmětřesení v neděli v noci zasáhlo provincii Caylloma, kde se nachází turisty oblíbený kaňon Colca, jeden z nejhlubších kaňonů na světě. 

Podle peruánského geofyzikálního ústavu bylo epicentrum vzdálené jen 10 kilometrů od města Chivay, hlavního města provincie. 

Předběžné zprávy ze zasaženého regionu informovaly o tom, že se kvůli otřesům zhroutily desítky domů ve třech městech a zemřelo osm lidí. Podle Národního institutu pro civilní obranu je mezi oběťmi zemětřesení také 66letý Američan. 

Starosta provincie Romulo Tinta pro lokální televizi RPP v pondělí řekl, že kvůli zemětřesení nejde proud, vypadly telefonní linky a sesuvy půdy zablokovaly silnice. 

Viceprezident Martin Vizcarra odcestoval do provincie Caylloma, aby dohlížel na distribuci humanitární pomoci v oblasti. Na twitteru o tom napsal prezident Pedro Pablo Kuczynski. 

Zemětřesení zemi zasáhlo den před devátým výročím zemětřesení v regionu Ica v roce 2007, při kterém v Peru zemřely stovky lidí. 

Autor:  Dominika Píhová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace