Zprávy → Amerika16. srpna  2016 v 06:19  

Trump žádá ideologické prověřování přistěhovalců i návštěvníků Spojených států

Kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald Trump - Foto:  Reuters

Kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald TrumpFoto:  Reuters

Republikán Donald Trump vyzývá k "extrémnímu prověřování" imigrantů do Spojených států i návštěvníků země. Opatření je součástí zahraničně politických plánů prezidentského kandidáta. Trump přirovnal boj proti islámskému terorismu k hrozbám studené války. Z nárůstu extremismu a nástupu Islámského státu znovu obvinil prezidenta Baracka Obamu a demokratickou konkurentku Hillary Clintonovou.

Donald Trump slibuje voličům zavedení "ideologických testů", které by prověřily uchazeče o imigraci i víza. Zpřísnění kontrol by mělo znemožnit vstup do země těm, kdo sympatizují s extremistickými skupinami či nesdílejí americké hodnoty. 

Přísná imigrační pravidla jsou v centru plánů republikánského kandidáta, jak porazit hnutí Islámský stát. Z jeho rozkvětu Donald Trump znovu obvinil současného prezidenta i demokratickou protikandidátku. 

Viceprezident Joe Biden, který přijel podpořit na mítink do Pennsylvánie Hillary Clintonovou, označil Donalda Trumpa za “nebezpečného”, jeho návrhy za “neamerické”. Republikánského kandidáta obvinil z ignorování ústavy. 

Kandidátka demokratů Hillary Clintonová a viceprezident USA Joe Biden - Foto:  Reuters

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace