Zprávy → Amerika20. září  2016 v 16:10  

Trumpův syn přirovnal uprchlíky k otráveným bonbonům. 'Skittles jsou cukrovinky, uprchlíci lidé,' reagovala firma

Syn Donalda Trumpa přirovnal uprchlíky k otráveným bonbonům (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Syn Donalda Trumpa přirovnal uprchlíky k otráveným bonbonům (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Donald Trump mladší přirovnal na Twitteru syrské uprchlíky k otráveným ovocným bonbonům Skittles. Nejstarší syn republikánského kandidáta na amerického prezidenta tak pobouřil internet. Proti jeho výroku se ohradila i samotná firma, která značku Skittles vlastní.

„Kdybych měl misku plnou Skittles a řekl vám, že jen tři z nich vás zabijí, nabrali byste si plnou hrst? Takový je náš problém se syrskými uprchlíky,“ hlásá obrázek s oficiálním logem kampaně republikánského kandidáta na amerického prezidenta, který na Twitter umístil Donald Trump mladší. 

Prvorozený syn miliardáře k němu ještě připsal: „Tenhle obrázek mluví za vše. Skončeme s politickou korektností, která nedává Ameriku na první místo.“ 

Na sociálních sítích ale vyvolala jeho slova vlnu nevole a odmítavých komentářů. Někteří také umístili na Twitter obrázky dětí uprchlíků s tím, že tohle nejsou Skittles. Objevila se mezi nimi i fotografie zakrváceného a zaprášeného chlapce osamoceně sedícího v sanitce, o které se v polovině srpna mluvilo jako o symbolu války v Sýrii. 

Proti výroku Donalda Trumpa mladšího se ohradila také firma Wrigley, která značku Skittles vlastní. „Skittles jsou cukrovinky. Uprchlíci jsou lidé. Máme pocit, že to není vhodná analogie," řekla za společnost Denise Youngová. 

„S respektem upustíme od dalších komentářů, protože cokoliv řekneme, mohlo by být špatně vyloženo jako marketing," dodala. 

Ani jeden z amerických prezidentských kandidátů, Donald Trump a Hillary Clintonová, zatím slova miliardářova syna nekomentoval. 

Autor:  Anna Kottová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace