Zprávy → Amerika14. srpna  2016 v 09:32  

V New Yorku byl zavražděn imám a jeho spolupracovník z mešity

Portrét muže, který by podle newyorské policie mohl být vrahem imáma Mauláma Akondžího a jeho pomocníka - Foto:  ČTK/AP

Portrét muže, který by podle newyorské policie mohl být vrahem imáma Mauláma Akondžího a jeho pomocníkaFoto:  ČTK/AP

Imám jedné z newyorských mešit byl v sobotu zastřelen spolu se svým blízkým spolupracovníkem za denního světla, cestou z odpoledních modliteb. Informovala o tom dnes agentura AP. Policie motiv činu nezná. Zatím nejsou podle ní žádné důkazy, že oběti byly zabity kvůli své víře.

Pětapadesátiletý imám mešity Mauláma Akondží, původem z Bangladéše, přišel do New Yorku před dvěma lety. On a jeho čtyřiašedesátiletý spolupracovník Thara Uddín byli usmrceni kulkou zezadu do hlavy krátce poté, co opustili mešitu v Ozone Park ve čtvrti Queens. 

Podle policie záznamy bezpečnostních kamer svědčí o tom, že k nim zezadu přistoupil muž v tmavém tričku, začal střílet a ihned po činu se ještě se zbraní v ruce dal na útěk. V souvislosti se zločinem dosud nebyl nikdo zadržen. 

Zmíněná mešita slouží komunitě bangladéšských přistěhovalců. Zavražděný imám byl podle věřících "skvělý, mírumilovný člověk". Jeden z věřících, který ji navštěvuje, uvedl, že členové komunity byli v poslední době terčem nepřátelského chování, mimo jiné nadávek. 

I podle dalších místních muslimů může zločin souviset s náboženskou nesnášenlivostí. "Necítíme se v tuto chvíli bezpečně. Ohrožuje to nás osobně i naši budoucnost, nemůžeme se teď po čtvrti volně pohybovat, chceme spravedlnost," řekl televizní stanici CBS jeden z věřících. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace