Zprávy → Amerika29. září  2016 v 21:42  

Vlak v New Jersey naboural do nástupiště. Nejméně jeden mrtvý a 108 zraněných

Nehoda vlaku v Hobokenu v New Jersey - Foto:  Reuters

Nehoda vlaku v Hobokenu v New JerseyFoto:  Reuters

Příměstský vlak v americkém státě New Jersey nezastavil a prorazil bariéru na konci kolejiště. Nehoda se stala v ranní špičce a navíc v jedné z nejrušnějších stanic, ve městě Hoboken. Nejméně jeden člověk zahynul a přibližně 108 lidí bylo zraněno. Někteří z nich jsou podle zpravodajské agentury Reuters v kritickém stavu. Ve vlaku cestovalo zhruba 250 lidí.

Fotografie a videa z místa neštěstí ukazují značně poškozený vlak a poničenou budovu nádraží. Strop se částečně propadl. Provoz na stanici v Hobokenu zůstává nadále přerušen, nicméně během následujících hodin by se měl částečně obnovit. 

Při nehodě zahynul nejméně jeden člověk, který stál na nástupišti a zasáhly ho letící trosky, potvrdil guvernér New Jersey Chris Christie. Americká média původně mluvila o třech mrtvých. Guvérnér později upřesnil také počet zraněných, kterých bylo 108 a 74 z nich zůstává v péči lékařů. Mezi nimi je i strojvedoucí vlaku, který byl vážně zraněn. Podle guvernéra je ale při vědomí a spolupracuje s policií. 

„Lidé seděli kolem a z hlavy jim tekla krev. Na místě bylo mnoho zraněných,“ popsal BBC svědek nehody Ben Fairclough. 

Vlak jel podle svědků před nárazem do nástupiště příliš rychle, nezpomalil a náraz ho vymrštil do vzduchu. Příčina nehody zatím není známa, vyšetřovatelé ji nadále zjišťují. Americká média spekulují o závadě na brzdách. Otevřené zůstávají i další verze jako lidská chyba nebo technická závada. 

Mluvčí hromadné dopravy v New Jersey Jennifer Nelsonová ale zatím o příčinách nehody nechtěla spekulovat. „Příčinu nehody stále zjišťujeme,“ uvedla Nelsonová. Nehoda se stala před 9. hodinou místního času, tedy asi kolem 15. hodiny našeho času. 

Autor:  Martin Balucha, Lenka Kabrhelová  (lek), Anna Kottová,  ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace