Zprávy → Amerika13. srpna  2016 v 09:29  

Zákaz pokémonů v Pentagonu. Je to ochrana proti špionům, vysvětluje armáda

Pentagon - Foto: U.S. Air Force

PentagonFoto: U.S. Air Force

Americké ministerstvo obrany zakázalo zaměstnancům hrát uvnitř budovy Pentagonu hru Pokémon Go kvůli obavám ze zneužití informací.

Představitelé americké armády se totiž domnívají, že by špioni mohli hru využít k získávání například údajů o poloze jednotlivých místností. Zaměstnanci tak mohou odteď lovit pokémony výhradně jen venku. 

Ještě před pár týdny byla přitom uvnitř budovy Pentagonu dokonce takzvaná tělocvična, kde hráči mohli bojovat a cvičit své virtuální svěřence. 

Za bezpečnostní riziko považuje hru například i německá armáda, která zakázala lov pokémonů u vojenských objektů. 

Zákaz hry platí i v americkém památníku obětem holokaustu ve Washingtonu, v památníku v Osvětimi nebo památníku v japonské Hirošimě. O odstranění hry požádal také Arlingtonský národní hřbitov ve Virginii. Své návštěníky prosí o úctu i pražské Židovské muzeum. Zcela zakázaná je hra v Íránu. 

Stát New York chce hru zakázat sexuálním násilníkům v podmínce. Podle guvernéra Andrewa Cuomo by jim hra mohla pomoci nalákat mladé oběti na odlehlé místo a zneužít je. 

Hra Pokémon Go umožňuje chytat animované příšerky prostřednictvím rozšířené reality. Hráč sleduje skrz kameru svého telefonu reálné prostředí, ve kterém se díky aplikaci zobrazují kreslení pokémoni. Cílem hry je pak tyto příšerky pochytat, vytrénovat a používat v soubojích proti ostatním uživatelům. 

Hra Pokémon Go (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace