Zprávy → Asie a Austrálie17. září  2016 v 20:34  

Počet obětí tajfunu Meranti v Číně a Tchaj-wanu stoupl na 28 lidí. Další bouře se blíží

Tajfun v Číně a Tchaj-wanu zabil 15 lidí, další osoby se pohřešují (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Tajfun v Číně a Tchaj-wanu zabil 15 lidí, další osoby se pohřešují (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Na nejméně 28 mrtvých stoupl počet obětí tajfunu Meranti, který se v minulých dnech přehnal přes Tchaj-wan a jihovýchodní Čínu, uvedly v sobotu v další předběžné bilanci tamní úřady. V Číně nejméně 14 osob stále pohřešují. Na postižené oblasti, kde Meranti přiměl k evakuaci statisíců lidí, má přitom podle agentury AP udeřit další silná bouře Malakas.

Na Tchaj-wanu zemřeli podle nové bilance nejméně dva lidé a další desítky obyvatel utrpěly zranění. Čína zvýšila počet obětí z deseti na 13 a pohřešovaných z 11 na nejméně 14. 

Televizní stanice podle AP ukazují stále zaplavené ulice a spadané sloupy elektrického vedení. Bez elektřiny se od čtvrtka dočasně ocitly miliony obyvatel. 

V Tchaj-wanu v hlavním městě Tchaj-pej v sobotu zavřely úřady a školy v rámci opatření před další silnou bouří nazvanou Malakas. Ta má být slabší než Meranti, ale přesto nebezpečná. 

Tchaj-wan očekává další silnou bouři Malakas - Foto:  Reuters

Tchaj-wan očekává další silnou bouři MalakasFoto:  Reuters

Podle agentury Reuters s odvoláním na Čínské národní meteorologické centrum zasáhne Tchaj-wan v noci ze soboty na neděli. 

Čína v sobotu také vydala výstrahu před druhým tajfunem v jednom týdnu. Bouře Malakas má přinést silné deště k pobřeží čínských provincií Če-ťiang a Fu-ťien. 

Čínské úřady již v sobotu během dne kvůli bouři vydaly žlutou výstrahu. Tu ale později zvedly na oranžovou, poté co se bouře dostala k Tchaj-wanu. 

Podle čínské zpravodajské agentury Sin-chua byly do provincií Če-ťiang a Fu-ťien poslány týmy pro technickou pomoc a podporu. 

Tchaj-wan očekává další silnou bouři Malakas - Foto:  Reuters

Autor:   ČTK,  dp

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace