Zprávy → Asie a Austrálie10. září  2016 v 20:08  

Požár v bangladéšské továrně má nejméně 23 obětí. Policie se zaměří na provozovatele

Hasiči zasahují při požáru v bangladéšské balírně cigaret a potravin - Foto:  Reuters

Hasiči zasahují při požáru v bangladéšské balírně cigaret a potravinFoto:  Reuters

Při požáru v balírně cigaret a potravin v Bangladéši zemřelo nejméně 23 lidí. Přes 20 dalších je zraněných a počet obětí se podle úřadů ještě může zvýšit. Hořet začalo pravděpodobně po výbuchu kotle a v továrně bylo v té době asi 100 lidí. Několikapatrová budova se při požáru částečně zřítila. Neštěstí se stalo asi 20 kilometrů severně od bangladéšského hlavního města Dháka.

Podle policejního inspektora neštěstí zřejmě způsobila nedostatečná bezpečnostní opatření. Vyšetřovatele proto bude zajímat, jestli provozovatelé měli všechna potřebná povolení. 

Zřícenou továrnu provozovala firma Tampaco Foils. Ta na svých webových stránkách uvádí, že zakázky má mimo jiné od společnosti British American Tobacco nebo od švýcarského potravinářského giganta Nestlé. 

Čtěte také: Počet obětí zřícení textilky v Dháce stále není konečný. Zemřelo už přes tisíc lidí

Požár v balírně je podle agentury Reuters nejhorším neštěstím svého druhu v Bangladéši od roku 2013, kdy se na předměstí Dháky zhroutila textilní továrna. Její provozovatelé ignorovali varování před narušenou statikou a pod sutinami tehdy zemřelo více než 1100 lidí.  

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace