Zprávy → Asie a Austrálie25. července  2012 v 16:34  

Tajemná žena po boku Kim Čong-una je jeho manželkou

Kim Čong-un se svojí manželkou - Foto:  Reuters

Kim Čong-un se svojí manželkouFoto:  Reuters

Mladý severokorejský vůdce Kim Čong-un se oženil. Uvedla to tamní televize. Nešlo o oficiální oznámení sňatku, ale pouze o zprávu, že lídr KLDR s manželkou navštívil zábavní park. Podle agentury AP, která informaci přinesla, je to poprvé, co severokorejská státní média informovala o rodinném stavu svého vůdce.

Oznámení o sňatku mladého severokorejského vůdce Kim Čong-una přichází po více než čtrnáctidenních spekulacích o tom, kdo je tajemná žena objevující se po jeho boku. 

Podle jihokorejské tajné služby jde zřejmě o bývalou zpěvačku Hjon Song-wol. Severokorejská média se ale dosud o totožnosti ženy nikdy nezmínila. 

To, že mladý lídr představil mediím svou manželku, dokazuje, že chce jít ve šlépějích svého dědečka Kim Ir-sena. Ten se totiž na veřejnosti často objevoval se svou ženou a dětmi, na rozdíl od nedávno zesnulého Kim Čong-ila, který svůj soukromý život tajil. 

Autor:  Kateřina Procházková  (kpr)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace