Zprávy → Atletika6. srpna  2012 v 09:00  

Jamajský blesk Bolt o sobě nepochyboval – a umlčel kritiky

Usain Bolt - Foto:  Reuters

Usain BoltFoto:  Reuters

‚Usain Bolt je zpátky!‘ chtělo by se zvolat po jeho vítězství v olympijském závodě na 100 metrů. A vrátil se, aniž by odešel, mělo by se za to dodat. Jamajský blesk o sobě prý nepochyboval a svým triumfem v čase 9,63 setin sekundy - druhým nejlepším v historii - razantně zavřel ústa kritikům.

Olympijský stadion v Londýně se chvěl řevem diváků už při představování Usaina Bolta na startu stovky. Ani on sám neslyšel své jméno. Ale naprosto přesně věděl, co se děje. A tušil, co se stane. 

Měl tradičně pomalý start, ale na padesáti metrech dotáhl soupeře a reportéři šíleli včetně Miroslava Augustina z Radiožurnálu. Právě on vás zpravil o Boltově čase 9,63 setin sekund, který je novým olympijským rekordem. A Usain Bolt pak mohl na otázku, jestli se bál, že nemusí vyhrát, s jistotou odpovědět: 

 

Usain Bolt znovu dokázal, že je nejlepší na světě, byť se mu před OH v letošní sezoně moc nedařilo

Vložit na svůj web

„Ne. Vy jste trochu pochybovali, než jsem zase začal běhat, protože jsem od jamajského šampionátu nezávodil. Semifinále tady mi dodalo hodně sebedůvěry, protože jsem se ujistil, že mi to jde. Takže jsem spokojený s výkonem i sám se sebou,“ prohlásil Usain Bolt. 

Ten Bolt, který se v Ostravě na Zlaté tretře omlouval za nejpomalejší stovku své kariéry. 

„Myslím, že je to zadostiučinění. Protože hodně lidí dost pochybovalo. A říkali: ‚Ne, Usaine, znova už to nedokážeš, nejsi tak rychlý…‘ Umlčel jsem je a ukázal jsem, že jsem nejlepší děj se co děj,“ troufá si říct Usain Bolt. 

Po devíti sekundách a třiašedesáti setinách pravdy se můžeme těšit na čtvrtečních devatenáct a něco. To by měl Bolt soupeřit proti zbytku světa na dvousetmetrové trati. 

Související weby

OLYMPIÁDA.RADIOŽURNÁL.CZ

Autor:  Tomáš Kohout  (kyk), Tereza Jelínková  (tej)
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace