Zprávy → Atletika1. září  2016 v 22:10  

Oštěpař Vadlejch vyhrál i v Curychu a ovládl prestižní Diamantovou ligu

Oštěpař Jakub Vadlejch (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Oštěpař Jakub Vadlejch (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Český oštěpař Jakub Vadlejch ovládl dnešní mítink Diamantové ligy, který se uskutečnil ve švýcarském Curychu. Svěřenec Jana Železného díky tomu nejenže navázal na své víkendové vítězství z Paříže, ale rovněž v konečném pořadí hodnocení oštěpařů předstihl dosavadního lídra Němce Thomase Röhlera. Kromě Vadlejcha se v Curychu představili i další čtyři čeští atleti. Z nich se nejvýše umístil tyčkař Jan Kudlička, jenž skončil pátý.

Jakub Vadlejch okupoval před posledním závodem oštěpařů v rámci letošní Diamantové ligy v průběžném pořadí druhou příčku s tím, že stále mohl pomýšlet i na celkové vítězství, čímž se mohl stát v pořadí čtvrtým českým atletem, který by takový triumf oslavil. 

To se mu nakonec podařilo – v dnešním klání totiž zaznamenal výkon v hodnotě 87,28 metru, který mu stačil na vítězství. O 72 centimetrů tak porazil dnes druhého Thomase Röhlera, jenž až do mítinku v Curychu vévodil průběžné tabulce. 

Lepší vstup do soutěže měl přitom Röhler, který se prvním hodem ujal vedení. Ve čtvrté sérii však Vadlejch předvedl druhý nejdelší hod kariéry a zajistil si triumf v prestižní soutěži. 

Ve Švýcarsku dnes házel i oštěpař Vítězslav Veselý, jenž předvedl hod dlouhý 78,59 metru, což mu stačilo na šestou příčku. 

Tyčkař Jan Kudlička v Curychu zdolal laťku ve výšce 572 centimetrů a byl pátý. Sedmé místo si odváží čtvrtkař Pavel Maslák za čas 45,81 sekundy. Výškařka Michaela Hrubá překonala 186 centimetrů a skončila desátá. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace