Zprávy → Atletika24. října  2016 v 15:54  

Oštěpařský mistr světa Yego přečkal vážnou dopravní nehodu. Bůh byl se mnou, uvedl atlet

Oštěpař Julius Yego při nehodě narazil do vozu, který se uprostřed dálnice z ničeho nic začal točit - Foto: Fotobanka Profimedia

Oštěpař Julius Yego při nehodě narazil do vozu, který se uprostřed dálnice z ničeho nic začal točitFoto: Fotobanka Profimedia

Mistr světa v hodu oštěpem Julius Yego vyvázl bez větší újmy z vážné automobilové nehody. Keňský šampion při nedělní havárii na frekventované dálnici mezi metropolí Nairobi a městem Eldoret zničil zcela nový vůz SUV při srážce s nákladním autem, sám skončil v nemocnici na pozorování a strávil tam noc.

„Bůh byl se mnou. Nemůžu uvěřit, že jsem naživu. Jsem v pořádku, lidi,“ vzkázal Yego na sociálních sítích. 

Při nehodě prý narazil do vozu, který se uprostřed dálnice z ničeho nic začal točit. "Šlápl jsem na brzdu tak silně, že jsem myslel, že jsem si zlomil nohu. Neměl jsem šanci se vyhnout," řekl Yego podle agentury SID. 

Sedmadvacetiletý Yego se stal mistrem světa vloni v Pekingu a pro běžeckou velmoc Keňu tehdy vybojoval vůbec první titul v technické disciplíně. 

Vítězným výkonem 92,72 metru se zařadil na třetí místo historických tabulek za Jana Železného a Akiho Parviainena z Finska. Na letošních olympijských hrách získal stříbrnou medaili. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace