Zprávy → Atletika6. října  2016 v 12:04  

Překážkářka Hejnová představila nového kouče. Stal se jím Němec Balzer

Atletka Zuzana Hejnová - Foto:  Český olympijský výbor

Atletka Zuzana HejnováFoto:  Český olympijský výbor

Atletka Zuzana Hejnová na čtvrteční tiskové konferenci oznámila jméno svého nového trenéra. Stal se jím Němec Falk Balzer, který nahradí jejího dosavadního kouče Dalibora Kupky, s nímž dosáhla na největší úspěchy v kariéře. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek z let 2013 a 2015 mění kouče přesně po čtyřech letech.

Falk Balzer je bývalým aktivním atletem. V roce 1998 se stal vicemistrem Evropy v běhu na 110 metrů překážek, o tři roky později byl však pozitivně testován, kvůli čemuž dostal dvouroční zákaz činnosti. 

Spolupráce Zuzany Hejnové s jejím předchozím koučem Daliborem Kupkou trvala od října 2012 až do konce letošního září, kdy se podle slov atletky domluvili na jejím ukončení. 

Pod Kupkou česká rekordmanka v běhu na 400 metrů překážek dosáhla na své nejvýraznější úspěchy v kariéře, když se jí podařilo vyhrát jak mistrovství světa v Moskvě v roce 2013, tak šampionát o dva roky později v Pekingu. 

Během svého vítězství na mistrovství světa v Rusku navíc zaznamenala i svůj osobní rekord v hodnotě 52,83. Sezona 2013 pro ni byla nejúspěšnější i v jiných ohledech, když mimo jiné vyhrála i hodnocení disciplíny v rámci Diamantové ligy. 

V roce 2014 sice Hejnová zápasila se zraněními poté, co si zlomila zánártní kůstku na levé noze a později se musela vypořádat se zánětem v patě. O rok poté však opět dokázala vybojovat zlato na světovém šampionátu. 

Na letošních olympijských hrách ale na medaili nedosáhla, když skočila čtvrtá. Na konci sezony pak přišlo oznámení o odchodu kouče Kupky. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace