Zprávy → Atletika29. listopadu  2016 v 18:23  

Proti dopingu i online. IAAF spustila webový portál pro sdílení informací o dopingu

IAAF spustila web pro sdílení informací o dopingu (ilustrační foto) - Foto: Anna Kottová

IAAF spustila web pro sdílení informací o dopingu (ilustrační foto)Foto: Anna Kottová

Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) na svém oficiálním webu spustila speciální portál, prostřednictvím kterého může kdokoliv anonymně nahlásit podezření z dopingu. Pro poskytnutí informace o dopingu není nutná žádná registrace – stačí vyplnit jednoduchý formulář, který je k dispozici v šesti jazykových mutacích.

„Musíme stát za všemi čistými atlety. Pro budoucnost našeho sportu je důležité, aby veškerá atletická komunita udělala proti podvádění vše, co je v jejích silách. I ten nejmenší útržek informace může být zásadní ve snaze ochránit čestnou soutěž a stejné výchozí podmínky pro všechny,“ uvedl šéf IAAF Sebastian Coe. 

Portál pro oznamovatele dopingu je dostupný přímo z hlavní webové stránky IAAF. Oznamovatel musí vyplnit tři položky – koho se dopingový případ týká (jestli přímo sportovce nebo například trenéra), v jaké zemi se měl prohřešek stát a nakonec případ popsat. 

Pokud o to má informátor zájem, může poskytnout i své kontaktní údaje s tím, že IAAF ručí za jejich ochranu. 

Atletická federace vyzývá nejen ke sdílení informací o užití dopingu, ale například i o podrobnostech, které se týkají obchodu se zakázanými látkami. Lidé také mohou upozorňovat na veřejně neznámé produkty obsahující doping. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace