Zprávy → Atletika21. listopadu  2016 v 16:55  

Ruská překážkářka Zaripovová přišla kvůli dopingu o zlato z Londýna

Ruská překážkářka Julija Zaripovová upřostřed - Foto:  ČTK

Ruská překážkářka Julija Zaripovová upřostředFoto:  ČTK

Ruská atletka Julija Zaripovová přišla kvůli dopingu o olympijské zlato v běhu na 3000 metrů překážek z Londýna. Informoval o tom Mezinárodní olympijský výbor, který z her v roce 2012 diskvalifikoval i dalších jedenáct sportovců, z toho šest medailistů.

Zaripovová měla při zpětném testování uložených vzorků pozitivní nález na turinabol. Na první místo v běhu na 3000 metrů překážek se po její diskvalifikaci posunula Tunisanka Habiba Ghribiová, další medailové pozice v upravené výsledkové listině zaujaly Sofia Assefaová z Etiopie a Milcah Cheywaová z Keni. 

Zaripovová už dříve přišla po rozhodnutí sportovní arbitráže CAS i o zlato z mistrovství světa 2011 v Tegu. I v tomto případě dodatečně zvítězila Ghribiová. 

MOV kvůli dopingu diskvalifikoval také tři další ruské olympioniky a osm sportovců vesměs ze zemí bývalého SSSR. O londýnské medaile přijdou i vzpěrači Alexandr Ivanov a Natalija Zabolotná z Ruska, Anatoli Ciricu a Cristina Iovuová z Moldavska, Iryna Kulešová z Běloruska a Hripsime Churšudjanová z Arménie. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace