Zprávy → Atletika27. srpna  2016 v 21:44  

Stýplařka Jebetová vytvořila v Paříži světový rekord. Vadlejch ovládl soutěž oštěpařů

Stýplařka Jebetová vytvořila nový světový rekord - Foto: Reuters/ NASA

Stýplařka Jebetová vytvořila nový světový rekordFoto: Reuters/ NASA

Atletka Ruth Jebetová dnes na mítinku Diamantové ligy v Paříži vytvořila nový světový rekord v běhu na 3000 metrů překážek. Bahrajnská běžkyně, která na nedávných olympijských hrách v Riu vybojovala zlato, zaběhla tříkilometrový závod s překážkami v čase 8:52,78, čímž překonala dosavadní rekord o šest sekund. V Paříži se neztratili ani Češi - oštěpař Jakub Vadlejch poprvé v kariéře hodil přes 88 metrů a zvítězil, tyčkař Jan Kudlička skončil třetí.

Ruth Jebetová tak nejlepším možným způsobem navázala na svůj výkon z olympijského Ria, kde zvítězila v novém asijském rekordu a stala se druhou nejrychlejší ženou na trati 3000 metrů s překážkami v historii. 

Tento údaj po dnešku již neplatí, když v Paříži 19letá atletka keňského původu o šest vteřin vylepšila světové maximum Rusky Galkinové. 

V hlavní části pařížského mítinku se dnes představili i čtyři zástupci české atletiky. Nejvíc na sebe upozornil oštěpař Jakub Vadlejch, který zvítězil v novém osobním rekordu 88,02 metru. Jeho reprezentační kolega Vítězslav Veselý hodil o necelých deset metrů méně a skončil šestý. 

Třetí místo si z Francie odveze tyčkař Jan Kudlička, jenž překonal laťku ve výšce 571 centimetrů. Dělená osmá příčka patří výškařce Michaele Hrubé za výkon 185 centimetrů. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace