Zprávy → Atletika16. října  2016 v 18:11  

Tragédie v rodině sprintera Tysona Gaye. Dceru zastřelili na parkovišti před restaurací

Americký sprinter Tyson Gay - Foto: Fotobanka Profimedia

Americký sprinter Tyson GayFoto: Fotobanka Profimedia

Americký sprinter Tyson Gay přišel o své jediné dítě. Patnáctiletá Trinity Gayová se stala obětí přestřelky ve státě Kentucky. Byla zasažena do krku a po převozu do nemocnice zraněním podlehla.

„Nic neudělala, je to šílené. Byla tu na týden na podzimní prázdniny, nemám ponětí, jak se to mohlo stát,“ řekl místní televizní stanici Lex 18 zdrcený Tyson Gay. 

Podle policie v Lexingtonu ve státě Kentucky se 15letá Trinity Gayová nachomýtla k přestřelce mezi dvěma vozidly na parkovišti před restaurací. Byla zasažena do krku. Okamžitě byla převezena do nemocnice, kde ale později zraněním podlehla. 

Svědci vypověděli, že po sobě ve 4 hodiny místního času střílely posádky dvou aut. Posádku jednoho z nich už policie dopadla a dvě osoby z něj vyslýchá. Po druhém vozidle pátrá. 

34letý Tyson Gay je trojnásobným mistrem světa. V roce 2007 ovládl sprinty na 100 i 200 metrů, s kolegy navíc vyhrál i štafetu. Byla také členem letošní olympijské štafety USA, která byla v Riu diskvalifikována po špatné předávce. V roce 2013 nesměl po pozitivním dopingovém testu rok závodit.
 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace