Zprávy → Atletika1. září  2016 v 15:33  

Vadlejch útočí na triumf v Diamantové lize. Jeho hlavním soupeřem je olympijský vítěz

Oštěpař Jakub Vadlejch - Foto:  Český olympijský výbor

Oštěpař Jakub VadlejchFoto:  Český olympijský výbor

Zlomovou sezonu letos prožívá oštěpař Jakub Vadlejch. Třikrát si zlepšil osobní rekord a dnes večer bude bojovat o celkové vítězství v nejprestižnějším atletickém seriálu - Diamantové lize. Před finálovým závodem na tradičním mítinku v Curychu je těsně druhý za olympijským vítězem Němcem Röhlerem.

Dva skvělé výsledky ze dvou slavných míst si během léta přivezl Jakub Vadlejch a navíc se výrazně přiblížil vedoucímu Thomasovi Röhlerovi v Diamantové lize. 

Nejdřív na konci července vyhrál na olympijském stadionu v Londýně a to samé zopakoval v sobotu v Paříži na Stad de France. Tam dokonce posunul svůj osobní rekord na 88 metrů a 2 centimetry. 

 

S oštěpařem Jakubem Vadlejchem mluvil reportér ČRo Jakub Marek

Vložit na svůj web

„Obrovským posunem vpřed byl pro mě druhý závod v Africe. Po Potchefstroomu jsem hodil více dalekých hodů a tím jsem si dodal sebevědomí, že se dá házet celá série na hodně zajímavých metrech,“ vidí pětadvacetiletý atlet zlepšení v povedeném startu sezony a věří, že vysokou výkonnost udrží až do dnešního prestižního mítinku v Curychu. 

Navíc mu hodně pomáhá, že mezi širší světovou elitu patří i další tři oštěpaři z tréninkové skupiny světového rekordmana Jana Železného. 

„Myslím, že čtyři oštěpaři v jedné skupině na takových vzdálenostech nejsou nikde na světě. Každého z nás to posouvá,“ říká Vadlejch. 

A přestože se Jakubu Vadlejchovi letos finálové závody vrcholných soutěží úplně nepovedly, může být 9. místo z evropského šampionátu a 8. z olympijských her solidním odrazovým můstkem. Sám také cítí respekt od soupeřů, i když v tom je i něco jiného než jeho rostoucí výkonnost. 

„Myslím, že dost dělá i osoba trenéra. I když jsme třeba neměli takovou výkonost, vždycky jsme byli ti závodníci, co mají za trenéra olympijského vítěze a světového rekordmana. Ti závodníci vědí, že nám může předat i něco víc než někdo jiný,“ uznale doplňuje k osobnosti Jana Železného jeden z jeho nadějných svěřenců Jakub Vadlejch. 

Jestli naváže na výsledky z Londýna a Paříže, bude jasné dnes večer po prvním finálovém mítinku Diamantové ligy ve švýcarském Curychu. 

Autor:  Jakub Marek, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace