Zprávy → Atletika10. srpna  2016 v 23:59  

Veselý vzpomíná na olympijské hry v Londýně: Pjatnycja se choval podezřele

Oštěpař Vítězslav Veselý na Hrách v Londýně - Foto:  ČTK

Oštěpař Vítězslav Veselý na Hrách v LondýněFoto:  ČTK

Už před olympiádou v Londýně přišlo českým oštěpařům na Oleksandru Pjatnycjovi něco divného. Ukrajinec pak nečekaně získal stříbrnou medaili, o kterou ale teď přišel kvůli dopingu. Díky tomu má získat bronz Čech Vítězslav Veselý. Čeká se na oficiální stvrzení Mezinárodní atletickou federací (IAAF).

Český oštěpař Vítězslav Veselý zavzpomínal, jak se ukrajinský soupeř Oleksandr Pjatnycja choval v sezoně před olympijskými hrami v roce 2012. 

„V tom roce hodil docela daleko, ale bylo to na Ukrajině. Na žádné závody za hranice nevylezl, i když byl třeba hlášený a mohl jezdit na Diamantovou ligu. Jeho chování bylo podezřelé, ale to bylo tak všechno,“ vybavil si český atlet. 

 

Ukrajinský oštěpař Oleksandr Pjatnycja v olympijské sezoně 2012 nejezdil na závody za hranice, i když byl zapsaný na Diamantovou ligu, vybavuje si Vítězslav Veselý

Vložit na svůj web

O Pjatnycjovi se v oštěpařském týmu bavili i před odletem do Ria, což potvrdil i trenér Veselého a trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný. 

„Bavili jsme se o zpětném odebírání vzorků. I tohle jméno u nás padlo, ale nevěřili jsme tomu. Jsem rád a jsem rád i za načasování. Veselý se to dozvěděl na olympiádě a může mu to pomoct,“ předvídal Železný. 

Držitel světového rekordu zároveň zavzpomínal i na Ukrajince Pjatnycju: „Jsou lidi, kterým člověk víc věří a kterým míň. Pjatnycja je docela fajn kluk, píše básničky a to všechno, ale když jsme se o tom bavili, říkali jsme si, že se to u něj mohlo klidně stát.“ 

A taky se tak stalo. Bronz pro Veselého z Londýna 2012 ale ještě musí potvrdit IAAF. 

Autor:  Štěpán Pokorný  (špo), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace