Zprávy → Blízký východ4. srpna  2012 v 11:07  

Čeští turisté uvízli v Egyptě. Ministerstvo zahraničí situaci sleduje

Pyramidy v Gíze - Foto: Ricardo Liberato, Licence Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Pyramidy v GízeFoto: Ricardo Liberato, Licence Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Kvůli obklíčenému letišti uvízla skupina českých turistů v egyptském letovisku Marsa Alam na pobřeží Rudého moře. Informuje o tom server Novinky.cz, kterému údajně dnes krátce před devátou hodinou volali lidé, jedoucí autobusem na letiště nedaleko letoviska.

Řidič autobusu si prý při příjezdu na letiště všiml, že areál obklíčili beduíni, a včas stihl vůz otočit. V tuto chvíli jsou všichni Češi zpátky v hotelu a čekají na další informace. 

„V případě, že se objeví informace, která by mohla indikovat jakékoli nebezpečí pro občany České republiky, jejich zdraví, životy, majetek, kontaktujeme naše velvyslanectví, které tuto informaci prověřuje, kontaktuje všechny dostupné zdroje v Egyptě a snaží se tuto informaci verifikovat,“ popisuje postup mluvčí ministerstva zahraničí Karel Šrol a pokračuje: 

„V tuto chvíli nemáme žádné indicie, které by nasvědčovaly tomu, že se tato informace zakládá na reálném základě. Neznamená to ale, že bychom situaci přestávali sledovat.“ 

Přímo na letišti zůstaly od pátečního večera stovky turistů z Polska a Itálie. Podle polských serverů už blokáda skončila.  

Beduíni si braním rukojmích často vynucují ústupky na vládě v Káhiře. Na Sinaji tak v poslední době zajali například dvě ženy ze Spojených států. Většinou své rukojmí propustí potom, co úřady vyhoví jejich požadavkům. 

Autor:  Jakub Šídlo  (jšo), Marína Dvořáková
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace