Zprávy → Blízký východ4. srpna  2016 v 17:56  

Nehodu letadla v Dubaji mohl způsobit vítr. Na letišti se rychle měnil jeho směr i rychlost

Letadlo společnosti Emirates havarovalo při přistání v Dubaji - Foto:  ČTK/AP

Letadlo společnosti Emirates havarovalo při přistání v DubajiFoto:  ČTK/AP

K havárii letadla společnosti Emirates v Dubaji zřejmě přispěl vítr. Na mezinárodním letišti se v době nehody rychle měnila jeho rychlost a směr. Nezdařené přistání a požár Boeingu 777 přežilo všech 300 lidí na palubě, které se podařilo včas evakuovat. Při zásahu ale zemřel jeden hasič.

„Havarovaný Boeing obdržely aerolinie v březnu 2003. Jak kapitán, tak druhý pilot měli nalétáno více než sedm tisíc letových hodin. Společnost Emirates plně spolupracuje s místními úřady na určení příčiny nehody," uvedl Ahmad Bin Saíd Maktúm, šéf společnosti Emirates. 

Maktúm nepotvrdil, že by letadlo mělo problémy s podvozkem. Vyloučil také, že by byla nehoda spojená s terorismem. 

Boeing společnosti Emirates letěl ve středu z indického Tiruvanantapuramu do Dubaje. Při přistání na mezinárodním letišti ale havaroval. Na palubě bylo 282 pasažérů a 18 členů posádky, všechny se podařilo v pořádku evakuovat. 

Svědci nehody popsali, že stroj při přistání nevysunul podvozek, poté se z něj začalo kouřit a nakonec se objevily plameny. Na místo přijely tři hasicí vozy a požárníci dostali do 20 minut oheň pod kontrolu. 

Americká agentura Bloomberg ve středu připomněla, že společnost Emirates provozuje vůbec nejvíce mezinárodních letů a podle rozsahu škod jde podle ní o jednu z největších nehod této společnosti. 

Nehoda může ohrozit jejich titul nejlepší letecké společnosti světa, který aerolinie získaly v prestižním hodnocení agentury Skytrax. 

Letadlo společnosti Emirates havarovalo při přistání v Dubaji - Foto:  ČTK/AP

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace