Zprávy → Člověk1. prosince  2016 v 16:17  

Dobyvatele Měsíce Aldrina transportovali z jižního pólu. Má zdravotní problémy

Buzz Aldrin v roce 1969 coby druhý člověk v historii vystoupil na Měsíc - Foto:  Reuters

Buzz Aldrin v roce 1969 coby druhý člověk v historii vystoupil na MěsícFoto:  Reuters

Člen posádky kosmického letu Apollo 11 Buzz Aldrin, který v roce 1969 vystoupil coby druhý člověk v historii na povrch Měsíce, onemocněl a musel být transportován z Antarktidy do Spojených států. Zdravotní stav osmašedesátiletého Američana je podle doktorů stabilizovaný.

Buzz Aldrin se na jižní pól vypravil teprve před třemi dny. 

Na svůj twitter ještě v úterý nahrál snímek z letiště v jihoafrickém Kapském městě, od té doby už ale žádný příspěvek na sociální síti nesdílel.  

Ve čtvrtek pak musel být převezen do McMurdovy polární stanice. Podle zpráv zahraničních médií se zhoršil jeho zdravotní stav. 

„Po konzultaci lékařů byl Buzz Aldrin transportován z jižního pólu do McMurdovy polární stanice. Jeho stav je stabilizovaný, jednalo se o preventivní opatření,“ napsala v tiskové zprávě společnost White Desert, která zajišťuje výpravy na Antarktidu. 

Aldrina, jenž v roce 1969 s Apollo 11 úspěšně přistál na Měsíci a krátce po Neilu Armstrongovi coby druhý člověk v historii vystoupil na jeho povrch, plánuje Národní vědecká nadace USA převézt na Nový Zéland, jakmile to bude možné. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace