Zprávy → Člověk7. listopadu  2016 v 08:13  

Hledáním vhodného programu v televizi strávíme víc než rok života, tvrdí analýza

Hledáním programu v televizi strávíme až rok života (ilustrační foto) - Foto: Public Domain

Hledáním programu v televizi strávíme až rok života (ilustrační foto)Foto: Public Domain

Nikoho asi nepřekvapí, že před televizí trávíme velké množství času. Přemýšleli jste ale, kolik času vám trvá, než najdete vhodný program? Podle analýzy telekomunikační společnosti Ericsson vám to zabere více než rok života.

Ericsson sledoval návyky diváků v celkem 24 zemích na všech kontinentech. Není překvapivé, že lidé u televize prosedí dost času. Na příklad v USA průměrně více než dvě hodiny denně. K nalezení správného kanálu a pořadu zde diváci obvykle potřebují 23 minut. 

Čtěte také: Průměrný Čech pracuje 41 hodin týdně. Volný čas tráví u televize, ukázal výzkum

Za celý svůj život tak průměrný Američan stráví hledáním v programu a procházením kanálů více než rok života. Česká republika se v průzkumu neobjevila, ale podobné hodnoty vyšly po celém světě. Nejhorší situace je v Indii, kde lidé hledáním promarní bezmála dva roky. 

Podle Ericssonu klesá počet televizních diváků a stoupá poptávka po předplacených videotékách. Hledáním v těchto službách ale lidé stráví ještě více času. U Netflixu skoro půl hodiny a u HBO Go přes 40 minut. Dívají se ale kratší dobu, od šedesáti do devadesáti minut. 

Překvapivé ale je, že dvě třetiny lidí jsou s hledáním spokojení a ztracený čas jim vůbec nevadí. Podle studie také roste zájem o krátká videa a předplacené služby. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace