Zprávy → Člověk29. srpna  2016 v 13:12  

Nejen palmový olej. Kvůli poptávce po avokádu se mýtí lesy v Mexiku

Píšou o něm „food bloggeři“, točí o něm youtubeři a spousta lidí si ho v poslední době oblíbila. Avokádo dobývá světovou kuchyni. O nákladech na pěstování hlavní ingredience pro guacamole se ale zamýšlí málokdo. Na příběh podobný produkci palmového oleje se zaměřil deník Guardian.

Popularita avokáda jakožto symbolu zdravé stravy zvedá jeho cenu v USA. Vysokou poptávku se snaží pokrýt mexičtí zemědělci. Kvůli pěstování hruškovce přelahodného, který plodí avokádo, kácejí středoameričtí pěstitelé celé lesy. 

Za své berou například borové lesy v oblasti Michoacán, což má rozsáhlý vliv na životní prostředí. Ohrožena jsou například zimoviště migrujícího motýla monarchy. 

Avokádová plantáž - Foto:  Jotpe,  CC BY-SA 4.0

Avokádová plantážFoto:  Jotpe, CC BY-SA 4.0

Intenzivní pěstování má ale dopad i na lidi. Avokádo je náročné na spotřebu vody, na vypěstování půl kilogramu avokáda je potřeba až 272 litrů vody. 

Velká náročnost hruškovce na zavlažování způsobuje úbytek vody v oblasti. Vodní zdroje jsou navíc často znečištěny hnojivy a pesticidy, které zemědělci používají. 

Obchod s avokádem se stal lukrativní i pro mexické drogové gangy, obzvlášť když cena plodů dál roste. Od zemědělců gangy vybírají výpalné, samotní pěstitelé tak ani při rostoucí poptávce moc příjmů nemají. 

Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu hruškovce je kolem 120 avokád. 

Autor:  Filip Harzer

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace