Zprávy → Člověk6. listopadu  2016 v 11:59  

Zemřel básník a novinář Jaroslav Holoubek, bylo mu 70 let

Jaroslav Holoubek (vlevo) na snímku s Janem Rosákem (archiv ČRo) - Foto: Petr Jindra

Jaroslav Holoubek (vlevo) na snímku s Janem Rosákem (archiv ČRo)Foto: Petr Jindra

V neděli dopoledne v jedné z pražských nemocnic zemřel básník, prozaik, novinář a pedagog Jaroslav Holoubek. Podlehl následkům těžkého zranění. Zprávu ČTK oznámila jeho rodina.

V letech 1970-1974 Holoubek vystudoval televizní publicistiku na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy. Pracoval jako novinář v Mladé frontě, v Tvorbě a Tvaru. Od začátku 90. let byl šéfredaktorem filmového časopisu Premiéra. Od roku 1992 pracoval jako redaktor deníku Blesk, kde v letech 1993-1994 zastával funkci šéfredaktora. 

Pracoval i v redakci deníku Večerní Praha, v letech 1997-2002 vedl týdeník Story. Od roku 2006 působil jako pedagog na Vysoké škole hotelové v Praze. 

Jeho literární začátky v 60. letech byly spojeny s brněnským Hostem do domu a pražskou básnickou skupinou sdruženou kolem časopisu Divoké víno. Psal básně, povídky, eseje, fejetony, rozhovory, reportáže a knižní recenze. 

Ve společnosti oblíbený umělec a bouřlivák, vždy dobře naladěný a hlučný, vydal třináct sbírek poezie; ta poslední nesla příznačný název Veselý hřbitov. 

Od poloviny 60. let Holoubek přispíval do novin a časopisů Host do domu, Divoké víno, Květy, Čs. voják, Práce, Literární noviny, Svět práce či Literární měsíčník. Po roce 1989 přispíval do Hospodářských novin či Práva do časopisů Květy, Reflex, Playboy, Českého rozhlasu i České televize. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace