Zprávy → Člověk15. listopadu  2016 v 08:30  

Ženy jsou nevěrné proto, že muži neuklízí, zjistila francouzská seznamka

Neochota pomoct s úklidem vede k hádkám i k nevěře - Foto: Fotobanka Profimedia

Neochota pomoct s úklidem vede k hádkám i k nevěřeFoto: Fotobanka Profimedia

Neumyté nádobí, nevyžehlené prádlo nebo prach na policích vedou ženy k tomu, aby hledaly tzv. bokovku. Tvrdí to francouzský portál Gleeden, který se zaměřuje na zadané zájemce o seznámení. Ten se zeptal přes 10 tisíc uživatelek na to, co je vede k nevěře. A překvapivě častou odpovědí se stala „partner nepomáhá s úklidem“.

Podle portálu vyhledávají ženy vedlejší poměr právě kvůli tomu, že jejich partner neuklízí a nepomáhá v domácnosti. Možná překvapivou odpověď vyslovilo zhruba 73 procent dotazovaných žen. Neochota podělit se o domácí práce působila mezi partnery i další problémy. Přibližně 86 procent žen se portálu svěřilo s hlubokou frustrací z toho, že jejich partneři neuklízí, a podle téměř stejného procenta to působí v domácnostech hádky. 

Ženám podle průzkumu chybí pocit ocenění, přitažlivosti a ženskosti. Podle francouzské verze portálu Le Local, který na dotazník upozornil, ženy ve Francii dělají dvě třetiny všech prací v domácnostech. Francie je přitom poměrně vysoko v žebříčku platové rovnosti mezi oběma pohlavími. Loni se v žebříčku Světového ekonomického fóra umístila na 15. místě. 

Podle portálu The Local je ale nevěra rozšířená i mezi francouzskými muži. Svou partnerku podle průzkumu z roku 2014 podvedl každý druhý muž. „Lidé dnes mají více partnerů, ženy jsou v práci, kde se setkávají s jinými muži, existují sociální média a technologie, které umožňují soukromou komunikaci,“ jmenoval pro portál důvody nevěry analytik ze společnosti Ifop François Kraus. „Kolem je prostě mnohem více pokušení,“ dodal. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace