Zprávy → Cyklo-moto10. října  2016 v 17:11  

Motocyklový závodník Kornfeil bude v příští sezoně MS jezdit za tovární tým

Jakub Kornfeil před startem závodu kategorie Moto3 - Foto: Petr Bušta

Jakub Kornfeil před startem závodu kategorie Moto3Foto: Petr Bušta

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil bude i v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů působit v kategorii Moto3. Pro ročník 2017 však změní tým i techniku, když bude jezdit v německé stáji Prüstl GP Peugeot Motorcycles, která má tovární podporu. Letos Kornfeil hájí barvy týmu Drive M7 SIC Racing Team, jenž používá techniku od Hondy.

Kornfeil si bude na nový stroj a tým muset zvykat podruhé v krátké době, když před probíhajícím ročníkem přesedlával z KTM na Hondu. 

V roce 2017 bude Kornfeil jezdit v německém týmu Prüstl GP Peugeot Motorcycles se statusem tovární stáje, jen používá motocykly Mahindra spadající pod koncern Peugeot. 

„Opět usednu na nový motocykl, se kterým jsem se v mé dosavadní kariéře ještě nesetkal. V letošním roce jsme viděli, že Mahindry dosahovaly skvělých výsledků, takže v nich vězí určitě velký potenciál. Věřím, že jej dokážeme využít a perspektivu přetavíme také v dobré výsledky,“ uvedl český jezdec v prohlášení na Facebooku. 

„Hledali jsme zkušeného jezdce, který je schopný umisťovat se v první desítce. V Jakubovi jsme našli jezdce, který tohle splňuje,“ řekl na adresu českého závodníka v tiskové zprávě generální manažer týmu Florian Prüstel. 

Třiadvacetiletý Kornfeil v závodech mistrovství světa působí od roku 2009, kdy si odbyl debut ve třídě do 125 cm3, která se v roce 2012 změnila na kategorii Moto3.  

Aktuálně jediný český jezdec se stabilním angažmá v mistrovství světa silničních motocyklů se čtyři závody před koncem sezony drží v průběžném hodnocení třídy Moto3 na desáté příčce, která se může stát jeho kariérním maximem a to i navzdory tomu, že na rozdíl od minulé sezony zatím ani jednou nedosáhl na stupně vítězů. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

 • 25. července  2010 v 08:52       rubrika: Cyklo-moto

  Paříž čeká na dojezd Tour de France

  Francouzská metropole Paříž dokončuje poslední přípravy na jeden ze svých významných dnů. Příjezd pelotonu cyklistické Tour de France na Champs-Elysées...

   
 • 5. ledna  2010 v 17:57       rubrika: Cyklo-moto

  Flavio Briatore omilostněn ve sporu s FIA

  Flavio Briatore může dál podnikat v autobomilovém sportu. Francouzský soud mu totiž zrušil doživotní zákaz působení ve Formuli jedna. Mezinárodní...

   
 • 5. ledna  2010 v 06:00     Audio  rubrika: Cyklo-moto

  Dakarský deník, díl šestý

  Rallye Dakar v Jižní Americe má za sebou už víc než pětinu trati, tedy přes 2 tisíce kilometrů. Její konvoj se zastavil poblíž městečka Fiambala,...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace