Zprávy → Divadlo23. září  2016 v 06:00  

Nejlepší cimrmanovské hlášky posbíraly už 100 tisíc hlasů. Nečekal jsem takový zájem, říká Kotek

Divadlo Járy Cimrmana, hra České nebe (ilustrační foto) - Foto: Kateřina Scheuflerová

Divadlo Járy Cimrmana, hra České nebe (ilustrační foto)Foto: Kateřina Scheuflerová

Už více než 100 tisíc hlasů získaly oblíbené hlášky z her Divadla Járy Cimrmana. To právě slaví svou jubilejní padesátou sezonu, stejně jako padesát let od chvíle, kdy jméno největšího českého génia poprvé zaznělo v Českém rozhlase. V anketě na speciální webové stránce cimrman.rozhlas.cz můžete stále hlasovat.

„Jsem naprosto překvapený a vůbec jsem nečekal, že tolik lidí bude hlasovat. Přichází to strašně rychle – už po třech dnech od spuštění přibylo 30 000 hlasů a nyní je to takto vysoké číslo. Jsem strašně rád, že to tak skvěle funguje, “ okomentoval aktuální počet hlasujících v anketě herec divadla Václav Kotek, který je zároveň ředitelem Divadelní agentury ECHO zastupující Divadlo Járy Cimrmana.  

„Toto jsou rozumní chlapci ? Vždyť je to tady jeden vedle druhého samý Debil nebo Blbeček ! Se podivejte do zasedacího pořádku. Debil Blbeček, Debil Blbeček, Debil Blbeček, Debil Blbeček. Akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva Blbečci vedle sebe.“

Hlasování pokračuje, zatím vedou blbečci 

Fanoušci Divadla Járy Cimrmana mají možnost hlasovat v anketě celý měsíc. Vítěznou hlášku představí Zdeněk Svěrák přímo při oslavách v Příchovicích u Tanvaldu 1. října. 

Pořadí zatím vede hláška „Debil – blbeček“ ze hry Vyšetřování ztráty třídní knihy, dostala už přes 11 tisíc hlasů. v závěsu za ní se poté nachází slavné hlášky „Do Podolí“ z Dobytí severního pólu a „Chodili mu tam lidi“ z Hospody na Mýtince. Obě mají okolo 7 tisíc hlasů. 

O popularitě hry Dobytí severního pólu svědčí i fakt, že hned tři hlášky ze slavné hry se dostaly mezi zatím pět nejoblíbenějších. 

Oslavy pokračují. Skončí až v červnu 

Jubilejní sezona bude mít také charitativní rozměr. Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Centrem Paraple a s Nadačním fondem Slunce pro všechny vypsal sbírku s názvem „Cimrman pomáhá“. Výtěžek z dárcovských DMS CIMRMAN, příspěvku na charitativní účet a prodeje sbírkových předmětů půjde na pomoc lidem se zrakovým postižením, s poškozením míchy a na podporu pacientů se speciálními potřebami. 

Momentka ze hry Vyšetřování ztráty třídní knihy - Foto:  Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Momentka ze hry Vyšetřování ztráty třídní knihyFoto:  Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Český rozhlas Radiožurnál a Divadlo Járy Cimrmana chystají také autogramiádu knihy za účasti členů divadelního souboru. Bude se konat 17. října 2016 ve Studiu 1 Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2.  

Projekt „Půlstoletí s Cimrmanem“ vyvrcholí v červnu 2017, kdy se soubor na jeden den vrátí do Malostranské besedy v Praze a odehraje jedno představení pro své největší fanoušky. Vstupenky získají pouze posluchači, kteří je vyhrají ve velké soutěži na Radiožurnálu. 

Cimrman 100 000 hlasů - Foto:  ČRo

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace