Zprávy → Divadlo30. září  2016 v 18:27  

Případy 1. oddělení mají rozhlasovou podobu. Hru Záhadné bodnutí odvysílá Dvojka

David Novotný a Ondřej Vetchý při natáčení rozhlasové detektivky Záhadné bodnutí - Foto: Khalil Baalbaki

David Novotný a Ondřej Vetchý při natáčení rozhlasové detektivky Záhadné bodnutíFoto: Khalil Baalbaki

Posluchače Českého rozhlasu Dvojky čeká napínavý nedělní večer. Stanice odvysílá rozhlasovou hru Josefa Mareše – autora televizních Případů prvního oddělení a šéfa policejního oddělení vražd v jedné osobě.

Pod titulem Záhadné bodnutí se skrývá detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí z 90. let. Kapitáni Šulc a Zavázal se tentokrát vydávají do bytu, kde mělo dojít k pobodání. Kriminalistům, které hrají Ondřej Vetchý a David Novotný, ale na místě činu něco nesedí. 

Šéfa pražské mordparty si stejně jako v televizních Případech prvního oddělení zahrál Miroslav Hanuš. Natáčení v rozhlase má podle něj své výhody.  

„V rádiu se točí v kompaktnějších celcích. Za den natočíme třeba třetinu hry, zatímco filmování je rozvleklé. V rádiu jde o kompaktní hraní jako třeba v divadle.“ 

Rozhlasová kriminálka se natáčela v kanceláři Českého rozhlasu, v autě na Hanušově dvorku nebo v bytě spolurežiséra a zvukového designéra Filipa Skuhrovce. Natáčení se účastnil i autor Josef Mareš, který prý navzdory své náročné profesi poslouchá rozhlasové hry docela často před spaním.  

Jak uvedl letos v lednu ve vysílání Českého rozhlasu, na své případy často myslí i ve volném čase. „Člověk si to odnáší domů a když jde o těžší nebo emocionálnější případ, tak na něj stále myslí.“ 

Rozhlasová hra Záhadné bodnutí má premiéru 2. října 2016 v osm hodin večer, ještě týden po odvysílání bude dostupná na webu Českého rozhlasu. 

Autor:  Zdeněk Přidal

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace