Zprávy → Domácí4. října  2001 v 22:22  

Cenu Nadace Vize 97 získá Zdeněk Neubauer

Prezident republiky Václav Havel spolu se svou manželkou Dagmar předají v pátek Cenu Nadace Vize 97. Jejím laureátem se letos stal významný český filozof a biolog profesor Zdeněk Neubauer. Slavnostnímu aktu bude předcházet diskuse Neubauera s vědeckými pracovníky. Debatu organizuje Nadace Vize 97 ve spolupráci s Centrem pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd České republiky.

"V jistém smyslu navazoval Zdeněk Neubauer, podobně jako někteří další filozofové, na linii, kterou bychom s určitým zjednodušením mohli nazvat patočkovskou," zdůraznil prezident Havel. Podle něj jde o zkoumání světa a pokus reflektovat ho. 

Neubauer bude v pořadí třetím oceněným. Jako prvnímu předal český prezidentský pár cenu rakouskému neurochirurgovi žijícímu v USA Karlu Pribramovi, který zpracoval holografickou teorii mozku. Loni získal ocenění světoznámý italský spisovatel a literární kritik Umberto Eco. 

Autor:  Milan Kopp  (mkp), Jan Mišurec  (jmi)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Prezidentské volby v USA

Navrhněte osobnost na cenu

Navrhněte osobnost na ocenění předávané prezidentem republiky v příštím roce u příležitosti založení Československa. Nominovat můžete zde.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace