Zprávy → Domácí27. listopadu  2016 v 11:50  

Antimonopolní úřad znovu zrušil stomilionový tendr na správu registru vozidel

Registr vozidel v Praze - Foto: Filip Jandourek

Registr vozidel v PrazeFoto: Filip Jandourek

Centrální registr vozidel zatím nebude mít nového provozovatele. Ministerstvo dopravy ho chtělo vybrat už do konce roku, ale antimonopolní úřad stomilionový tendr zrušil. Ministerstvo podle úřadu porušilo zákon o veřejných zakázkách tím, že v zadávací dokumentaci nevymezilo podrobnosti nutné k podání nabídek.

„Zadavatel neuvedl v zadávací dokumentaci technické podrobnosti, které se týkaly neveřejné části stávající aplikace centrálního registru vozidel. Ty měly být zpřístupněny až po uzavření smlouvy vybranému uchazeči,“ říká mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda. Ministerstvo tím podle úřadu porušilo zásadu transparentnosti. 

Čtěte také: O2 podala podnět antimonopolnímu úřadu. Kvůli zakázce na volání věznů

Rozhodnutí je pravomocné, ministerstvo dopravy se neodvolalo. „Už připravujeme řešení, kterým zajistíme, aby registr vozidel bez problémů fungoval dál,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. 

Provoz centrálního registru, který vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů, v minulosti provázely komplikace. Systém několikrát zkolaboval. 

Tendr ÚOHS zrušil i loni 

Antimonopolní úřad zrušil už loňské výběrové řízení a uložil ministerstvu stotisícovou pokutu. Ministerstvo proto prodloužilo smlouvu se společností ICZ o 18 měsíců, za které dostane 45 milionů korun. 

Dceřiná firma ICZ, akciová společnost S.ICZ, se účastnila i letošního tendru. Jejími konkurenty byly firmy AutoCont CZ, O2 IT Services, OKsystem, a sdružení společností T-Mobile Czech Republic a COMMIT. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace