Zprávy → Domácí26. listopadu  2016 v 12:25  

Babiš není superman, dá se porazit. Chce získat absolutní moc v Česku, varuje Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD - Foto:  Reuters

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSDFoto:  Reuters

Předseda sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v sobotu na konferenci krajské ČSSD v Královéhradeckém kraji označil Andreje Babiše (ANO) a jeho hnutí ANO za hlavního soupeře ČSSD v celostátních volbách. Uvedl, že předseda ANO není superman, dá se porazit a sociální demokraté se ho nesmějí bát.

"Využívá své peníze, Agrofert, noviny, média, aby získal absolutní moc v České republice," řekl Sobotka na adresu Babiše, jehož hnutí ANO momentálně podle většiny volebních průzkumů před ČSSD výrazně vede. 

Sociální demokraté o víkendu zahajují sérii nominačních krajských konferencí, které před březnovým sjezdem ukážou, jakou podporu má Sobotka ve straně. Po neúspěchu v říjnových krajských a senátních volbách Sobotka čelil kritice, žádný vyzyvatel se ale do volby nového předsedy zatím nepřihlásil. V Sobotu se koná krajská konference ČSSD nejen v hradeckém, ale i v Pardubickém kraji. 

Čtěte také: Je to nesmysl, který by oslabil ČSSD. Sobotka odmítá oddělit funkci premiéra a předsedy strany

Předsedu ANO a ministra financí Babiše kritizoval Sobotka tento týden i kvůli možným změnám v elektronické evidenci tržeb, s nimiž Babiš přišel na středeční koaliční radě, Babiš kritiku odmítá. 

Poslední překážka pro Babiše 

V Hradci Králové na zasedání krajské ČSSD v sobotu Sobotka zhodnotil výsledky krajských voleb a apeloval na to, aby kraje vytvořily kvalitní kandidátky pro celostátní volby v příštím roce, aby se zastavil odliv levicových voličů k hnutí ANO. "My jsme poslední překážka, aby Andrej Babiš získal absolutní moc," řekl Sobotka. 

Dodal, že hradecké sociální demokraty přijel požádat o podporu. Podle něj již tradiční nástroje volebních kampaní nefungují a sociální demokracie musí změnit strategii. 

Královéhradecká ČSSD v sobotu volí krajské vedení, očekává se nominace poslance a starosty Náchoda Jana Birkeho na místopředsedu strany. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace