Zprávy → Domácí27. října  2016 v 06:37  

Bradáčová se nemusí omlouvat Rathovi za výrok o obstrukcích, rozhodl pravomocně soud

David Rath žádá od Lenky Bradáčové omluvu. - Foto: Filip Jandourek

David Rath žádá od Lenky Bradáčové omluvu.Foto: Filip Jandourek

Pražský městský soud ve čtvrtek pravomocně rozhodl, že vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat Davidu Rathovi za výroky pronesené v pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM). Rathovi vadilo, že Bradáčová v debatě označila jeho spor se státním zástupcem Petrem Jirátem za obstrukci. O tom, že se Bradáčová omlouvat nemusí, rozhodl nepravomocně obvodní soud už na začátku června. Exhejtman se odvolal.

Rath se domáhal toho, aby se Bradáčová omluvila jak jemu, tak i všem, které svým vyjádřením uvedla v omyl. Obvodní soud pro Prahu 4 ale v červnu rozhodl, že výrok o obstrukci nebyl skutkovým tvrzením, ale pouze hodnotícím postojem. 

Soudce poukázal i na to, že jako veřejná osoba má Rath snížené právo na ochranu osobnosti. 

Žalobce Jirát dozoruje Rathovo trestní stíhání kvůli korupci. Rath s ním vede spor kvůli Jirátovu vyjádření, že hejtman někde ukrývá stovky milionů korun. Bradáčová v OVM vysvětlovala, že kvůli sporu Jiráta nepožádala, aby měl korupční kauzu na starosti i u odvolacího soudu. 

Rath byl loni v létě nepravomocně odsouzen za přijímání úplatků k 8,5 roku vězení, rozsudek ale minulý týden zrušil pražský vrchní soud. Případem se bude znovu zabývat Krajský soud v Praze. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace