Zprávy → Domácí15. listopadu  2016 v 11:29  

Hackera, který vydíral Babiše, zatkla policie. Naboural se do facebookového účtu jeho dcery

Hacker ministra vydíral díky fotkám, které ukradl jeho dceři - Foto: Martin Svozílek

Hacker ministra vydíral díky fotkám, které ukradl jeho dceřiFoto: Martin Svozílek

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) před několika týdny dopadli muže, který vydíral vicepremiéra Andreje Babiše. Zatčenému hackerovi se údajně podařilo prolomit zabezpečení facebookového účtu Babišovy dcery a stáhnout z něj několik fotografií.

NCOZ nechce případ oficiálně komentovat, Babiš ale informaci potvrdil, píše server Seznam.zprávy.cz

„Já jsem na to podal několik trestních oznámení, policie mě k tomu několikrát vyslechla,“ řekl serveru. O tom, že dopadla podezřelého, ho prý policie informovala. 

Babiš potvrdil, že se jednalo o útok na facebookový účet jeho dcery „Samozřejmě. Vždyť mi tím vyhrožovali," uvedl Babiš. Podezřívá hackerskou skupinu Anonymous. 

„Já jsem se dávno předtím s jedním z nich potkal. Pak zase s něčím přišli a vydírali mě, tak jsem šel na policii," dodal Babiš v narážce na zmíněnou hackerskou skupinu, která v létě zaútočila na weby společností jeho holdingu Agrofert. 

„Dělali to, abych ukončil projekt EET,“ dodal ministr financí. Anonymous ale odpovědnost za tento útok odmítá, píše server. 

V srpnu hackeři zaútočili na servery společností z koncernu Agrofert. Weby firem z Babišova holdingu byly kvůli cílenému přetížení delší dobu nedostupné. K této akci se skupina Anonymous přihlásila. 

Autor:   ph

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace