Zprávy → Domácí22. listopadu  2016 v 12:47  

Karlovarský kraj má novou hejtmanku. Stala se jí Jana Vildumetzová z ANO. Hlasovala pro ni opozice

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová z hnutí ANO - Foto:  Český rozhlas

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová z hnutí ANOFoto:  Český rozhlas

Zastupitelé Karlovarského kraje na ustavujícím zasedání zvolili novou hejtmanku. Stala se jí Jana Vildumetzová z hnutí ANO. V kraji povládne koalice s těsnou většinou jednoho hlasu.

Volby v Karlovarském kraji vyhrálo hnutí ANO, které bude vládnout v koalici s ODS, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, Piráty a SPO. Koalice disponuje 24 hlasy. Má tedy většinu jednoho hlasu. 

Pro Vildumetzovou hlasovalo 31 ze 45 zastupitelů. Novou hejtmanku tak podpořili také opoziční zastupitelé. V opozici skončili komunisté, sociální demokraté, STAN s podporou KDU-ČSL, KOA a TOP 09. 

Čtěte také: Karlovarský kraj má koalici. Dohodlo se pět stran, hejtmankou bude Vildumetzová z ANO

Zastupitelé také volili náměstky a radní. Do funkce usednou 4 náměstci a 5 radních. Většina slíbila, že odstoupí ze svých dosavadních funkcí. Své funkce na ministerstvu vnitra se vzdala také hejtmanka Vildumetzová. 

Vildumetzová (43) je bývalou učitelkou a ředitelkou domu dětí a mládeže a městského kulturního střediska v Horním Slavkově. V roce 2014 vystřídala Adrianu Krnáčovou ve funkci náměstkyně ministra vnitra. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace