Zprávy → Domácí7. listopadu  2016 v 10:45  

Krnov trápí silný zápach. Obyvatelé kvůli němu nemohou větrat ani chodit ven

Obyvatele Krnova trápí zápach asfaltu pro silničáře - Foto: Milan Vrbata

Obyvatele Krnova trápí zápach asfaltu pro silničářeFoto: Milan Vrbata

Na krnovské radnici se množí stížnosti na silný asfaltový zápach. Odér má na svědomí Evropská distribuční společnost, která v areálu skladuje a roztápí asfalt pro silničáře. Na provoz má veškerá povolení a tvrdí, že nijak neohrožuje životní prostředí.

„Člověk si nemůže ani posedět na balkóně, protože to tak smrdí,“ říká paní Olga, která bydlí v bytě přímo naproti fabrice. Obyvatelé města tvrdí, že kvůli zápachu nemohou větrat ani trávit čas venku, a bojí se, že je toxický. „Nejvíce nám vadí to, že si nejsme jistí, jestli v tom zápachu nejsou obsaženy karcinogenní látky, protože při roztápění asfaltu jsou produkovány,“ říká další obyvatel Petr Jániš. 

 

Krnov trápí asfaltový zápach

Vložit na svůj web

Firma se za občasné problémy omluvila. Na provoz má ale veškerá povolení a předseda dozorčí rady Jan Stejskal jakoukoliv škodlivost vylučuje. „Náš provoz je zkolaudovaný. V areálu jsme prováděli opakovaná měření certifikovanými institucemi. Všechna jasně prokázala, že nedochází k žádné produkci toxických nebo nebezpečných látek,“ tvrdí Stejskal. 

Město si ale nechá pro jistotu vypracovat vlastní posudek. Na měření už vyčlenilo z rozpočtu 60 tisíc korun „Tuhle situaci považujeme za tak důležitou, že Krnov pro ochranu obyvatelů určitě udělá svá šetření, aby se vyloučilo jakékoliv pochybení,“ tvrdí místostarosta Jan Krkoška (ANO). Zároveň ale připouští, že možnosti města jsou omezeny. „Bohužel není to městský pozemek a my nemůžeme soukromému subjektu nařídit, co tam má, nebo nemá tvořit.“ 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace