Zprávy → Domácí30. října  2016 v 19:17  

Migranti se naposledy modlili v táboře u Calais. Úřady improvizovaný kostel vyklidí

Uprchlický tábor přezdívaný Džungle poblíž města Calais - Foto:  Reuters

Uprchlický tábor přezdívaný Džungle poblíž města CalaisFoto:  Reuters

Migranti se v neděli naposledy pomodlili v kostele v uprchlickém táboře u Calais. Informovala o tom agentura APOD. Improvizovaný kostel stejně jako zbytek tábora chtějí francouzské úřady co nejdřív vyklidit. Nedělní mše se účastnili hlavně migranti z Etiopie. Kromě kostela uprchlíci v táboře postavili provizorní mešitu, školy i obchody.

Tento týden francouzské úřady ukončily evakuaci obyvatel tábora. Většinu lidí převezly do uprchlických center po celé Francii. 

Čtěte také: Úřady vyklidily 'Džungli' u Calais, tisíce migrantů ale před evakuací uprchly do okolí

Představitelka místního departmántu Fabienne Bucciová chce oblast někdejšího tábora vyklidit do pondělí. 

Hollande vyzývá Brity 

Francouzský prezident Francois Hollande vyzval Brity, aby co nejrychleji přijali mladistvé z tábora u Calais. Podle šéfa Elysejského paláce se kolem takzvané džungle stále pohybuje kolem patnácti set uprchlíků mladších osmnácti let. Británie se zavázala, že zatím přijme zhruba 250 těchto mladistvých. 

Hollande se kvůli rychlejšímu přijímání dětí z tábora nedávno setkal s britskou premiérkou Theresu Mayovou. Z tábora kvůli bourání někteří migranti utekli. Spekulovalo se i o tom, že někteří z nich přišli do Paříže. To ale Hollande vyvrátil. 

„Do Paříže nepřišli migranti z Calais. Anebo šlo jen o opravdu malý počet uprchlíků. Na druhou stranu jsme v posledních měsících zaznamenali novou vlnu uprchlíku z Libye. Tito běženci přišli do Paříže. Snažíme se všechny tábory v Paříži vyklidit. Lidé v těchto podmínkách nemůžou žít delší dobu. Půjde tedy o zhruba stejnou operaci jako v Calais akorát, že v jiných podmínkách," vysvětloval Hollande. 

Autor:  Martin Balucha

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace