Zprávy → Domácí17. října  2016 v 09:14  

Ministr Mládek nabídl, že kvůli neúspěchu ve volbách skončí. Sobotka ho podrží

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek - Foto: Marián Vojtek

Ministr průmyslu a obchodu Jan MládekFoto: Marián Vojtek

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odevzdal v pondělí ráno premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) dopis, ve kterém dává funkci po neúspěchu v senátních volbách k dispozici. Řekl to novinářům před pondělním jednáním vlády. Premiér ale uvedl, že Mládka z vlády kvůli nezvolení do Senátu odvolávat nebude.

Rozhodující je vždy práce ministra ve vládě, sdělil ČTK Sobotka prostřednictvím tiskového odboru Úřadu vlády. „Já jsem nikdy neříkal, že budu rezignovat, já jsem řekl, že dám funkci k dispozici, což jsem udělal před několika okamžiky," řekl v pondělí Mládek.  

Sobotka považuje Mládka za zkušeného ministra. Již v sobotu uvedl, že jako předseda vlády nechce, aby Mládek po prohře ve volbách post ministra opustil. „Postoupil do druhého kola. Je to téma, které otevřel on sám," uvedl Sobotka už dříve. Dodal, že pro něj to téma není. 

Mládek neuspěl ve druhém kole senátních voleb na Táborsku. Porazil ho učitel Jaroslav Větrovský (za ANO), kterému odevzdalo hlas 59,83 procenta voličů. Ministr průmyslu po volbách podotkl, že v závěru volební kampaně měl pocit, že nebojuje s Větrovským, ale s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. 

Čtěte také: 'Mám pocit, že jsem soupeřil s Babišem. Nazval mě parazitem,' říká poražený Mládek o volbách

Babiš v pátek na svém facebookovém profilu označil Mládka za politického parazita a vyzval voliče, aby podpořili Větrovského. Mládek na Twitteru reagoval tak, že Babiš je šíbr, který nezná slušnost, a jeho počínání je chucpe. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace