Zprávy → Domácí22. listopadu  2016 v 07:54  

Místo peněz propagace. Hokejový klub Piráti Chomutov nabídl městu místo splácení dluhu reklamu

Piráti Chomutov - Foto:  Piráti Chomutov

Piráti ChomutovFoto:  Piráti Chomutov

Hokejový klub Piráti Chomutov navrhnul městu, že mu dluh 12,5 milionu korun, které si na rok půjčil, nesplatí, ale vrátí mu dluh formou reklamy na dresech a ledové ploše. To se ale nelíbí Hnutí pro Chomutov, které má v městské radě většinu.

Chomutovské opoziční hnutí Nový Sever, jehož členy jsou také výkonný ředitel Pirátů Chomutov David Dinda a obchodní ředitel klubu Stanislav Mikšovic, navrhlo městu, že klub peníze nevrátí, ale poskytne reklamu ve výši dluhu. 

„Je to cena obvyklá, to co nabízíme, je veřejně přístupné. Je to klasická cena,“ vysvětlil zastupitel i obchodní ředitel klubu Mikšovic. 

Čtěte také: Láska přes internet. Hokejista Rutta má doma na starosti vynášení koše, házenkářka Szarková vaření

„Touhle smlouvou a tímhle řešením by město získalo smlouvu o propagaci města a mohlo by propagovat nejen město, ale i aktivity, na kterých se podílí, prostřednictvím zápasů v hokejové Tip Sport extralize,“ dodal Dinda. 

Klub se vzdá příspěvku z fondu, když dostane peníze navíc 

Nový Sever také chce požádat Chomutov o dalších 20 milionů navíc pro hokejový klub na rok 2017. Klub by se podle Dindy, který je také zastupitelem, vzdal příspěvku z fondu na podporu sportu. Město by tak podle něj ušetřilo 5-7 milionů, které by město jinak klubu poskytlo. 

Čtěte také: Česká Tour de France po hokejových stadionech: fanoušek Chomutova najel přes dva tisíce kilometrů

„Hokej by nečerpal žádné peníze z toho budgetu, který si rozděluje více subjektů. Takže to není 20 milionů, je potřeba od toho odečíst to co standardně dostává na dotacích a došlo by se k nějakému relevantnímu číslu,“ řekl Dinda. 

Náměstek primátora za hnutí Pro Chomutov Marián Bystroň se splacením dluhu formou reklamy rozhodně nesouhlasí. „Ta částka je enormní a město za ni nedostane nic, co by už nemělo. Asi nikdo nepochybuje o tom, že hráči s nápisem Piráti Chomutov jsou z Chomutova. Čili to plnění je fiktivní a v podstatě se jedná o dar. Ale tak velký dar nemůže poskytnout ani zastupitelstvo,“ vysvětlil. 

Předkladatelé návrh prozatím stáhli 

Podle Bystroně by navíc případnou 20ti milionovou podporou klubu a odpuštěním dluhu město v příštím roce neušetřilo. „Pokud Pirátům Chomutov dáme 32.5 milionu, byť pod záminkou reklamy, tak jsme nic neušetřili a o to budeme muset krátit jiné prostředky, někde ty peníze budeme muset vzít.“ 

Předseda fanklubu hokejových Pirátů Chomutov Jan Oberstein tvrdí, že podpora klubu městem je naprosto v pořádku. „Já nevidím nikoho lepšího, kdo by dělal Chomutovu lepší reklamu, než hokejisti. Byl jsem včera ve Zlíně, jezdím na každý zápas ven. A zrovna ve Zlíně visí nápis, Zlín podporuje hokejisty. A to je v Pardubicích, to je v Liberci, to je v Olomouci. Všude ty mančafty mají napsáno na dresu, že je podporuje město.“ 

Během pondělního jednání zastupitelstva sami předkladatelé návrh stáhnuli. „Zjistili jsme, že to je potřeba doladit, doplnit některé administrativní věci, které je třeba doplnit. Tak jsme to raději stáhli,“ řekl Mikšovic. O osudu návrhu se tak definitivně rozhodne až na prosincovém jednání zastupitelstva. 

Autor:  Jan  Beneš

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace