Zprávy → Domácí26. listopadu  2016 v 16:22  

Na bílé Vánoce to zatím nevypadá. V prosinci zasněží, ale spíše bude pršet

V prosinci bude padat déšť se sněhem (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Profimedia

V prosinci bude padat déšť se sněhem (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Profimedia

Průměrné denní teploty se příští čtyři týdny od konce listopadu do Vánoc udrží těsně nad nulou. V noci ale bude mrznout. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Objem srážek bude zřejmě průměrný. Více jich spadne příštích 14 dní, s týdenním průměrem kolem deseti milimetrů.

Teploty v příštím měsíci budou podle meteorologů podobné dlouhodobému průměru pro toto období, který činí 0,2 stupně Celsia, případně mírně nižší. Chladnější bude pravděpodobně příští týden. 

„Maximální denní teploty vzduchu se budou pohybovat většinou od nuly do pěti stupňů. Minimální noční teploty budou klesat na minus jeden až minus šest stupňů, v druhé polovině pracovního týdne budou přechodně kolem nula stupňů,“ oznámil ČHMÚ. 

Podle podrobnější předpovědi na příští týden bude místy sněžit. Na horách se mohou tvořit i sněhové jazyky, v nižších polohách bude padat spíše déšť se sněhem. 

Další týdny, včetně období před Vánocemi a o svátcích, přinesou průměrné týdenní maximální teploty kolem plus tří stupňů. Průměrná týdenní minimální teplota bude kolem minus dvou stupňů. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace