Zprávy → Domácí11. listopadu  2016 v 09:26  

O víkendu se dlouhodobě ochladí. Místy hrozí náledí i sněhové jazyky

Náledí, led, sníh (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Náledí, led, sníh (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Víkend do Česka přinese dlouhodobé ochlazení, teplejší počasí nepřijde ani začátkem příštího týdne. Teploty by mohly klesnout až na - 7 stupňů celsia. Meterologové upozorňují na možné náledí a sněhové jazyky. Ojedinělé se mohou objevit i sněhové přeháňky.

V pátek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm a přeháňkami. Na západě a jihozápadě meterologové přepovídají četné srážky. Zpočátku místy hrozí náledí a mlhy, které mohou být i mrznoucí. Teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 stupňů celsia, na Moravě až 7 stupňů celsia. Na horách bude mrznout, teploty mohou klesnout až na -2 stupňů celsia. 

Foukat bude slabý proměnlivý vítr do 3 m/s, postupně mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková níže bude s nocí postupovat z Balkánu k severovýchodu, později se od západu nad střední Evropu začne rozšiřovat tlaková výše. 

Čtěte také: Na Vysočinu dopadly první vločky. Doprava na mnoha místech kolabuje

V noci bude oblačno až zataženo, v Čechách ojediněle i polojasno. Na jihu a postupně na severovýchodě místy, jinde ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky. Na jihovýchodě zpočátku v polohách pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové. 

Nejnižší teploty budou kolísat mezi +1 až -3 stupni celsia, při zmenšené oblačnosti až -7 stupňů celsia. Místy hrozí tvorba náledí. 

Foukat bude mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na východě čerstvý 4 až 8 m/s. 

Počasí o víkendu 

V sobotu bude podobné počasí jako v pátek - oblačno až zataženo, v Čechách ojediněle i polojasno. Ojediněle může sněžit. 

Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi -1 až +3 stupni celsia. Foukat bude mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na východě čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na východě území se mohou od vyšších poloh místy tvořit sněhové jazyky. 

V neděli bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až polojasno.
Denní teploty 0 až 4 stupni celsia. Při slunečném počasí kolem 6 stupňů celsia. Noční teploty 0 až -4 °C. Foukat bude severovýchofní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s. 

Autor:   Český rozhlas  (ČRo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace