Zprávy → Domácí21. listopadu  2016 v 12:17  

Obžalovaný z vražd taxikářů vinu odmítá, peněženku oběti prý našel, v době vražd spal

Obžalovaný David V. u soudu - Foto: Roman Vondrouš,  ČTK

Obžalovaný David V. u souduFoto: Roman Vondrouš, ČTK

Vraždami tří pražských taxikářů se v pondělí začal zabývat Městský soud v Praze. Až doživotní vězení hrozí pětatřicetiletému muži, který podle obžaloby taxikáře zastřelil, aby je mohl okrást. Poprvé podle vyšetřovatelů zaútočil na řidiče předloni v lednu. Další dvě vraždy pak přibyly v dubnu, kdy mrtvá těla našli kolemjdoucí na polní cestě u Uhříněvsi. Obžalovaný vinu odmítá.

Obžalovaný soudu řekl, že je nevinný. Zatím mluvil o noci z 10. na 11. dubna, kdy zemřeli dva taxikáři. Tvrdil, že v té době si připravoval drogy k prodeji v parku v Praze 2 a poté usnul na hlavním nádraží. 

Čtěte také: Vraždy taxikářů v Praze posílají žalobci k soudu. Pachateli hrozí i výjimečný trest

Druhý den ho policisté zadrželi při krádeži a našli u něj peněženku jednoho ze zavražděných taxikářů. Muž soudu tvrdil, že ji někde našel. 

Soudkyně nyní vyslýchá soudní znalce a jednání má pokračovat celý týden.  

Policisté po pachateli vražd dlouho pátrali a na informace z vyšetřování byli skoupí. Až loni v listopadu dopadli muže, kterého pak obvinili a který nyní stojí před soudem. 

Muž, který má problémy s drogami a ještě nedávno si odpykával jeden ze svých trestů za krádeže, vinu odmítl už dříve. Jak před časem řekl jeho advokát Michal Stupka, policie údajně pořizovala a hodnotila důkazy jen v jeho neprospěch. Před hlavním líčením ale nechtěl situaci klienta komentovat. 

Autor:  Evelyna Kulíšková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace