Zprávy → Domácí19. října  2016 v 15:45  

Ostravští policisté museli přestěhovat koně z nových stájí. Kladrubáci totiž rozkopali jejich stěny

Policisté museli koně přestěhovat zpět do prostor starobělské jízdárny (ilustrační foto) - Foto: Honza Ptáček

Policisté museli koně přestěhovat zpět do prostor starobělské jízdárny (ilustrační foto)Foto: Honza Ptáček

Po půl roce od otevření musí dělníci opravit zbrusu nové stáje ostravského výjezdového centra. Podle zjištění Českého rozhlasu Radiožurnál byly příčky mezi boxy příliš tenké a koně jízdního oddílu je rozkopali. Strážníci je proto museli přestěhovat do jízdárny ve Staré Bělé.

Koně městské policie jsou teď zpět v prostorách starobělské jízdárny. Tam to na první pohled nevypadá, že by něco bylo poničené. 

„Též do příček kopou, ale tyto příčky jsou vylité betonem. Je tam armovací železo, takže to je pevná stěna. Kdežto tam jsme měli duté příčky,“ říká Miroslav Holý, vedoucí jízdní policie. 

 

Ostravští policisté řešili nečekaný problém. Museli stěhovat koně jízdního oddílu, rozkopali totiž stěny ve stájích

Vložit na svůj web

Strážníci se tak nakonec rozhodli, že koně odvezou a zedníci budou mít prostor na postavení nových příček. „Někteří koně jsou temperamentnější. Přišli do nového prostředí a nejvíc škod vzniklo v začátku,“ popisuje Richard Váňa z městské policie. 

Dělníci už ve stájích nové pevnější stěny staví. „Možná se trochu opomenulo, že policejní koně, zejména naši kladrubáci, jsou 400 let vychováváni pro práce v tvrdém terénu. Je to těžký kůň, jsou to stájová zvířata, mají tendenci se k sobě dostávat a došlo k tomu, že se stěna prorazila,“ popisuje ředitel městské police Zdeněk Harazim s tím, že nové stěny se vyztuží. 

Petr Lovas ze stavební firmy Zlínstav jakákoliv pochybení na jejich straně odmítá: „Nebylo to dobře navržené, ani nelze říct, že to byla chyba projektu. Je to o tom, že si nikdo neuvědomil, že kůň má takovou sílu, že to prokopne.“ 

Kraj nevylučuje, že v budoucnu bude řešit případnou škodu. „Děláme vše pro to, abychom zajistili bezpečí zvířat. Případnou náhradu škody budeme řešit,“ uvádí za investora Miroslava Chlebounová z krajského úřadu. 

Stáje jsou součástí nového výjezdového centra za 300 milionů, které platil kraj a využil na něj evropské dotace. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace